FBI, Bitcoin (BTC) Cüzdanındaki Fonlara Nasıl Erişti? Ünlü CEO Yanıtladı!

FBI, Bitcoin (BTC) Cüzdanındaki Fonlara Nasıl Erişti? Ünlü CEO Yanıtladı!

Bitcoin
Haziran 8, 2021 tarafından kointas
13
Coloniel Pipeline isimli petrol hattı şirketi, son dönemde en çok konuşulan konulardan birisi haline geldi. Bunun sebebi ise tarihte ilk defa bir kolluk kuvvetinin fidye ödemesi olarak yapılan Bitcoin’leri (BTC) ele geçirmiş olması. Coloniel Pipeline tarafından yapılan 4,4 milyon dolarlık Bitcoin ödemesinin önemli bir kısmının FBI tarafından ele geçirildiği ve geri ödendiği açıklandı. FBI bu
FBI-Bitcoin-BTC-Cuzdanindaki-Fonlara-Nasil-Eristi-Unlu-CEO-Yanitladi.jpg

Coloniel Pipeline isimli petrol hattı şirketi, son dönemde en çok konuşulan konulardan birisi haline geldi. Bunun sebebi ise tarihte ilk defa bir kolluk kuvvetinin fidye ödemesi olarak yapılan Bitcoin’leri (BTC) ele geçirmiş olması. Coloniel Pipeline tarafından yapılan 4,4 milyon dolarlık Bitcoin ödemesinin önemli bir kısmının FBI tarafından ele geçirildiği ve geri ödendiği açıklandı. FBI bu olayın nasıl olduğunu açıklamasa da Blockstream CEO’su Adam Back duruma açıklık getirdi.

FBI, Bitcoin Cüzdanına Nasıl Ulaştı?

Birçok kullanıcı FBI’in bir şekilde Bitcoin cüzdanlarını “hacklemenin” yolunu bulduğunu düşünürken Back bunları yalanladı. Back, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BTC cüzdanının hacklenmesinin mümkün olmadığını ve kurumun bu işlem dışında cüzdana eriştiğini düşündüğünü belirtti.

Back, bunun nasıl olduğunu açıklayan bir gönderi daha paylaştı. Saldırganların BTC cüzdanlarının özel anahtarlarını sakladığı bulut sunucusunun FBI tarafından erişildiğini ortaya koyan Back, aslında bunun bulut sunucusuna yönelik bir ele geçirme olduğunu vurguladı. Hackerlar bir bulut sunucusu kiralasa da FBI direkt olarak mahkeme emriyle bu sunucuya erişti ve cüzdandaki BTC’leri ele geçirdi.

Back’e göre Bitcoin cüzdanını “hacklemek” hala imkansız ve bunu yapabilecek bir kurum veya kişi yok. Böyle bir durumun ortaya çıkması, Bitcoin’e olan güvenilirliği de tamamen bitirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment