Facebook Yöneticisi Marcus’tan Çin’in Son Bitcoin Adımına Yanıt!

Facebook Yöneticisi Marcus’tan Çin’in Son Bitcoin Adımına Yanıt!

Bitcoin
Haziran 21, 2021 tarafından kointas
8
Çin, Bitcoin madenciliğine yönelik getirdiği yasakların üstüne bir de bankaların kripto para yatırımcılarına hizmet vermesine yasak getirdi. Çin Merkez Bankası ve Çin Tarım Bankası tarafından birbiri ardına yapılan açıklamalar, kripto para sektöründe deprem yarattı ve Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içerisinde %5 düşüş yaşayarak 33.000 doların altına çekildi. Çin’in Bitcoin Madencilik Yasağı, Olumlu Sonuçlar Verebilir
Facebook-Yoneticisi-Marcustan-Cinin-Son-Bitcoin-Adimina-Yanit.jpeg

Çin, Bitcoin madenciliğine yönelik getirdiği yasakların üstüne bir de bankaların kripto para yatırımcılarına hizmet vermesine yasak getirdi. Çin Merkez Bankası ve Çin Tarım Bankası tarafından birbiri ardına yapılan açıklamalar, kripto para sektöründe deprem yarattı ve Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içerisinde %5 düşüş yaşayarak 33.000 doların altına çekildi.

Çin’in Bitcoin Madencilik Yasağı, Olumlu Sonuçlar Verebilir

Bu durum kripto para ekosisteminde ise farklı tepkiler yarattı. Facebook’un kripto para projesinden sorumlu üst düzey yöneticisi David Marcus, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında Bitcoin’in gelişimi için önemli bir adım olduğunu ifade etti. Marcus, madencilik gücünün artık Çin’den ABD gibi batı ülkelerine geleceğine vurgu yaptı.

Facebook’un ödeme sistemlerinin başındaki isim buna ek olarak kripto para sektörünün şu an olayları yanlış anladığını da ifade etti. Markus’un tweetlerine bakıldığında bu durum sanılanın aksine oldukça olumlu bir şekilde sonuçlanabilir.

Markus, Çin’in Bitcoin yasaklarının BTC için büyük bir gelişim getireceğini ve madencilerin ABD’ye yerleşmesinin önemli bir olay olduğunu ifade etti. Buna rağmen Bitcoin fiyatı düşüşe devam ediyor ve geçiş süresi boyunca bunun gibi gelişmelerin yaşanması beklenebilir.

Bugün aktarılan bir başka gelişmede ise ABD’nin Maryland bölgesine ulaştırılmak üzere 3.000 kilo ağırlığında Bitcoin madencilik donanımlarının Çin’den yola çıktığı vurgulanmıştı. Bu da aslında Çin’den büyük bir göç yaşandığını gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment