Ethereum Katili Piyasadan Pozitif Ayrışıyor! – Solana (SOL) Teknik Analizi

Ethereum Katili Piyasadan Pozitif Ayrışıyor! – Solana (SOL) Teknik Analizi

Analizler
Haziran 6, 2021 tarafından kointas
32
Bitcoin’deki (BTC) düşüş sonrası devam eden çalkantılı ve sıkıcı süreçte “Ethereum (ETH) Katili” olarak anılan Solana (SOL) piyasadan pozitif ayrışıyor. Nitekim SOL’un son bir haftada %50’nin üzerinde bir yükseliş yakaladığı görülüyor. Yüksek düzeyde ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamaları (dApps) desteklemesi nedeniyle “Ethereum Katili” olarak anılan Solana ağının saniyede 50.000 işlem gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Bu bağlamda talebin
1623001016_Ethereum-Katili-Piyasadan-Pozitif-Ayrisiyor-–-Solana-SOL-Teknik-Analizi.png

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sonrası devam eden çalkantılı ve sıkıcı süreçte “Ethereum (ETH) Katili” olarak anılan Solana (SOL) piyasadan pozitif ayrışıyor. Nitekim SOL’un son bir haftada %50’nin üzerinde bir yükseliş yakaladığı görülüyor.

Yüksek düzeyde ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamaları (dApps) desteklemesi nedeniyle “Ethereum Katili” olarak anılan Solana ağının saniyede 50.000 işlem gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Bu bağlamda talebin arttığı görülen Solana ağının yerel tokenı SOL, piyasadan pozitif ayrışarak yükseliş yaşamaya devam ediyor.

Trend Yükseliş Yönüne Döndü!

Coinmarketcapte 11.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle güncel olarak kayda geçen 10.926 token arasında15. sırada bulunan SOL, yayın saati itibariyle 42.2 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Solana (SOL) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte trend açısından önemli olan MA20 (35.11 Dolar) üzerinde kalıcılık sağlamayı başaran SOL’un yükselişine devam ederek MA50 seviyesi olan 39.41 doların üzerine çıktığı görülüyor. Düşüş sürecinden diğer altcoinlerden farkını göstererek MA100 seviyesinden dönüş yapan SOL uygulanan fibonacci düzeltmesindeki 42.956 dolar direncini deniyor.

Bu direnç seviyesini geçmesi halinde önünde bir sonraki direnç seviyesi olan 48.59 doların bulunduğu SOL, yaşanabilecek olası kâr satışlarıyla düşüşe geçebilir. Ancak bu tarz bir düşüşün yatırımcılar için alım fırsatı olacağı ve 38.4 – 35.1 – 33.9 dolar seviyelerinin değerlendirilebilir seviyeler olduğu düşünülüyor.

Yükselen Kama Görünümü!

Günlükte trend için önemli olan MA20 seviyesini geçtiğinden bahsettiğimiz SOL, 4 saatlik grafikte de trend için önemli olan MA200 (38.88 Dolar) üzerine çıkmayı başardı.

Solana (SOL) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

MA200’ün kırılması sonrası retestini de yaptığı görülen SOL’un genellikle aşağı yönlü kırıldığı bilinen bir yükselen kama formasyonu içinde bulunduğu düşünülüyor. Eğer SOL bu formasyonu yukarı yönlü kırmayı başarırsa şimdiden başlayan FOMO etkisinin arttığı ve fiyatın hızla 48.45 – 49.65 dolar aralığındaki direnç bölgesine doğru ilerlediği görülebilir.

Son olarak yükseldiği görülen SOL için yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, bu aşamada fiyatın bir karar vermesini bekleyebilir. Olası gerilemelerde 30.2 – 31 dolar aralığına kadar ara destek bölgelerinde kademeli alımlar yapılabilir. Ancak bu bölgede alım yapmak isteyen yatırımcılar SOL’un 41.5 dolar üzerinde iki mum kapanışı yapmasını bekleyerek bu seviye altındaki aynı hareketi stop işareti görerek strateji yapabilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment