Ethereum (ETH), Bitcoin’i (BTC) Geçebilecek mi? Ünlü İsim Yanıtladı

Ethereum (ETH), Bitcoin’i (BTC) Geçebilecek mi? Ünlü İsim Yanıtladı

Bitcoin
Nisan 30, 2021 tarafından kointas
5
Kripto para piyasası şu an için Bitcoin’in (BTC) durgunluğunu ve Ethereum’un (ETH) rekorunu konuşuyor. Ethereum fiyatı nisan ayının başından beri rekor bir yükseliş elde ederken Bitcoin fiyatının %10’luk bir kayıp yaşaması da bu durumun en büyük sebebi. Ethereum’un son günlerde kurumsal yatırımcının ilgisini çekmesi, işlem ücretlerinin düşmesi, Avrupa Yatırım Bankası tarafından Ethereum tabanlı tahvil ihraç
Ethereum-ETH-Bitcoini-BTC-Gecebilecek-mi-Unlu-Isim-Yanitladi.jpg

Kripto para piyasası şu an için Bitcoin’in (BTC) durgunluğunu ve Ethereum’un (ETH) rekorunu konuşuyor. Ethereum fiyatı nisan ayının başından beri rekor bir yükseliş elde ederken Bitcoin fiyatının %10’luk bir kayıp yaşaması da bu durumun en büyük sebebi.

Ethereum’un son günlerde kurumsal yatırımcının ilgisini çekmesi, işlem ücretlerinin düşmesi, Avrupa Yatırım Bankası tarafından Ethereum tabanlı tahvil ihraç edilmesi ve yaklaşan EIP-1559 güncellemesi ise yükselişin sürebileceğine işaret ediyor. Birçok isim ve özellikle ABD’nin en büyük bankası JPMorgan’ın uzmanları da uzun vadede Ethereum’un Bitcoin’i geçebileceğini ortaya attı.

Kevin O’Leary: ETH Her Zaman 2 Numara Olacak

Şimdi ise CNBC’nin ünlü sunucusu Kevin O’Leary, bu konuya değindi. Shark Tank yıldızı ünlü ekonomist, ETH fiyatının hiçbir zaman Ethereum’u geçemeyeceğini ve ETH’nin her zaman iki numaralı kripto para olarak kalacağını vurguladı. ETH fiyatı kısa süre önce 2.700 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırsa da Bitcoin fiyatı 64.000 dolardan 50.000 dolara kadar çakıldı.

Ethereum ve BTC fiyatlarının mart 2020’den bu yana elde ettikleri yükselişe bakıldığında da ETH’nin daha olumlu bir performans ortaya koyduğu görülmekte. Shark Tank yıldızı daha önce portföyünün %3’ünü BTC’ye aktardığını vurgulamıştı ve son yorumu ile hala bunda ısrarcı olduğunu gösterdi.

Ethereum yatırımcıları ise EIP-1559’un temmuz ayında devreye alınması ile BTC’nin tahtının elinden alınabileceğini düşünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment