Esrar Operasyonu Yaparken Bitcoin Madeni Buldular!

Esrar Operasyonu Yaparken Bitcoin Madeni Buldular!

Bitcoin
Mayıs 29, 2021 tarafından kointas
32
Dünya genelinde yaygınlaşan Bitcoin madenciliği enteresan olayların yaşanmasına neden oluyor. İngiltere’de esrar operasyonu yapmaya hazırlanan polis, kaçak elektrik kullanan büyük bir Bitcoin madenci çiftliği buldu. Polisler bir tesiste yasadışı olarak kenevir yetiştirildiği ve esrar üretildiğine ilişkin şüpheler üzerine harekete geçti. Isıya duyarlı dronelar aracılığıyla yapılan keşif sonrası durumun sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıktı. Tesise baskın
1622309472_Esrar-Operasyonu-Yaparken-Bitcoin-Madeni-Buldular.jpg

Dünya genelinde yaygınlaşan Bitcoin madenciliği enteresan olayların yaşanmasına neden oluyor.

İngiltere’de esrar operasyonu yapmaya hazırlanan polis, kaçak elektrik kullanan büyük bir Bitcoin madenci çiftliği buldu.

Polisler bir tesiste yasadışı olarak kenevir yetiştirildiği ve esrar üretildiğine ilişkin şüpheler üzerine harekete geçti. Isıya duyarlı dronelar aracılığıyla yapılan keşif sonrası durumun sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıktı.

Tesise baskın yapan polisler binlerce pound değerinde büyük bir Bitcoin madenci çiftliği ile karşılaştı. Sandwell polis memuru Jennifer Griffin olaya ilişkin; “Kesinlikle beklediğimiz gibi değildi. Bir kenevir ekim tesisinin tüm ayırt edici özeliklerine sahipti. Ancak tesiste kripto para madeni bulduk. Bunun bölgemizdeki ikinci kripto para madeni olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Bölgede kripto para madenciliğinin yasadışı olmadığı ancak tesisin kaçak elektrik kullanması nedeniyle tesiste bulunan 100 cihaza el konulduğu belirtildi. Kaçak elektrik kullanan tesisin binlerce pound değerinde zarara neden olduğu düşünülüyor.

Baskın sırasında tesisin boş olduğu şüphelilere yönelik arama çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment