Eski risk analisti neden Bitcoin sattığını açıkladı

Eski risk analisti neden Bitcoin sattığını açıkladı

Kripto Para Haberleri
Şubat 15, 2021 tarafından kointas
31
Bitcoin (BTC), Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık satın alma işleminin ardından 50 bin dolara yaklaşarak medyada önemli bir yer buldu. Daha önceden risk analisti ve opsiyon yatırımcısı olarak çalışan Nassim Nicholas Taleb ise kripto paraya aynı derecede olumlu bir tutumla yaklaşmıyor. Taleb, cuma günü paylaştığı gönderisinde “Bitcoin’lerimi satıyorum. Neden? Çünkü bir para birimi, onunla alıp sattığınız şeyden daha
1613425879_Eski-risk-analisti-neden-Bitcoin-sattigini-acikladi.jpg

Bitcoin (BTC), Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık satın alma işleminin ardından 50 bin dolara yaklaşarak medyada önemli bir yer buldu. Daha önceden risk analisti ve opsiyon yatırımcısı olarak çalışan Nassim Nicholas Taleb ise kripto paraya aynı derecede olumlu bir tutumla yaklaşmıyor.

Taleb, cuma günü paylaştığı gönderisinde “Bitcoin’lerimi satıyorum. Neden? Çünkü bir para birimi, onunla alıp sattığınız şeyden daha fazla dalgalanmamalıdır” diye açıkladı:

“Ürünleri BTC olarak fiyatlandıramazsınız. Bu bakımdan başarısız oldu (en azından şimdilik).”

Taleb’in bu bakış açısı, Bitcoin’i bir para birimi olarak değerlendirmesine dayanıyor. Ne var ki Bitcoin, özellikle de son yıllarda ve sektördeki birçok kişi tarafından bir değer saklama aracı olarak kabul görüyor. Bitcoin Cash (BCH) destekçisi Roger Ver gibi bazı figürler ise BTC’nin bir ödeme aracı olması gerektiğini düşünüyor. Ver, Bitcoin’in mevcut çerçevesinin bu tür bir role uygun olmadığını ileri sürerek Taleb’in endişelerini yansıtıyor.

Add a comment