Elon Musk’tan Yeni Paylaşım: “Bitcoin’e (BTC) Kuvvetli Şekilde İnanıyorum Ama…”

Elon Musk’tan Yeni Paylaşım: “Bitcoin’e (BTC) Kuvvetli Şekilde İnanıyorum Ama…”

Bitcoin
Mayıs 13, 2021 tarafından kointas
22
Elon Musk, Bitcoin paylaşımlarına devam ediyor. Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki endişelerini dile getirdikten sonra Bitcoin ile Tesla satışına ara veren Musk, bu konuda kendisine gelen tepkilere cevap veriyor. Musk’ın paylaşımlarından, Bitcoin’in enerji tüketimi konusunda çevre dostu olduğuna ilişkin kendisine sunulan tezleri kabul etmediği ve fikrinin değişmediği anlaşılıyor. Kısa süre önce paylaşımda bulunan Musk ilk olarak
1613784554_Elon-Musk-Profil-Fotografini-Degistirdi-Bitcoin-BTC-Zipladi.jpg

Elon Musk, Bitcoin paylaşımlarına devam ediyor. Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki endişelerini dile getirdikten sonra Bitcoin ile Tesla satışına ara veren Musk, bu konuda kendisine gelen tepkilere cevap veriyor.

Musk’ın paylaşımlarından, Bitcoin’in enerji tüketimi konusunda çevre dostu olduğuna ilişkin kendisine sunulan tezleri kabul etmediği ve fikrinin değişmediği anlaşılıyor.

Kısa süre önce paylaşımda bulunan Musk ilk olarak Bitcoin’deki karbon tüketimini ima ederek “Karbon vergisi uygulamanın tam zamanı!” şeklinde twit attı.

Musk, gelen tepkiler nedeniyle kripto para birimi ile ilgili fikrinin değişmediğini de açıklamak zorunda kaldı ve şu ifadeleri kullandı.

“Açık olmak gerekirse kripto para birimine kuvvetli bir şekilde inanıyorum. Ancak bu onun fosil yakıt kullanımında ve özellikle de kömür kullanımında bir artış meydana getirebileceği anlamına gelmiyor.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment