Elon Musk’ın Bitcoin Yorumuna Milyarder Mark Cuban’dan Yanıt Geldi!

Elon Musk’ın Bitcoin Yorumuna Milyarder Mark Cuban’dan Yanıt Geldi!

Bitcoin
Mayıs 13, 2021 tarafından kointas
22
Milyarder Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamasında sadece BTC yatırımcılarının değil, diğer milyarderlerin de tepkisini çekti. Musk’ın çevreye zarar verdiği gerekçesiyle artık Tesla’da BTC ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıklaması, kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşattı. Musk, Bitcoin’in Enerji Verimliliğinden Dem Vurdu Musk’ın bundan birkaç hafta önce Bitcoin’in enerji verimliliği
Elon-Muskin-Bitcoin-Yorumuna-Milyarder-Mark-Cubandan-Yanit-Geldi.jpeg

Milyarder Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamasında sadece BTC yatırımcılarının değil, diğer milyarderlerin de tepkisini çekti. Musk’ın çevreye zarar verdiği gerekçesiyle artık Tesla’da BTC ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıklaması, kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşattı.

Musk, Bitcoin’in Enerji Verimliliğinden Dem Vurdu

Musk’ın bundan birkaç hafta önce Bitcoin’in enerji verimliliği hakkında olumlu açıklama yapmasından sonra şimdi ise bunu eleştiren bir açıklama yapması ise tepki çekmeye devam ediyor. Buna tepki gösterenler arasında ise bir başka milyarder Mark Cuban yer almakta. Cuban, Tesla CEO’sunun açıklamasından sonra bir tweet paylaşarak Dalla Mavericks ekibinin BTC ile ödeme almaya devam edeceğini vurguladı.

Cuban, Mavericks ekibi olarak BTC, ETH ve DOGE ile bilet satışı yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Bitcoin’in altının yerini alacağını ve bunun aslında çevreye de faydalı olacağını ifade eden Cuban, büyük bankaların küçülmesinin ve itibari para kullanımının azalmasının toplum ve çevreye fayda sağlayacağını düşünüyor. Cuban bununla ilgili yaptığı açıklamasında Bitcoin’in aslında sanıldığı gibi çevre zararı oluşturmadığına işaret eden makaleler de paylaştı.

Deseret tarafından yayınlanan bir gönderide ise kripto paraların işlemlerinin aslında ne kadar kw elektrik harcadığı ortaya konmuştu. Deseret verilerine göre söz konusu kripto paraların tek bir işlem için gerektirdiği enerji tüketimleri şu şekilde sıralanabilir:

  • XRP – 0,0079
  • Dogecoin – 0,12
  • Cardano – 0,54
  • Litecoin – 18,522
  • Bitcoin Cash – 18,957
  • Ethereum – 62,56
  • Bitcoin – 707

Uzmanlar bu verilere göre ise Musk’ın BTC’nin yerine ödeme için DOGE’u getirebileceğini vurgulamakta.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment