Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Konusundaki Fikrini Bu Haber Mi Değiştirdi? “Musk, Michael Saylor’a Yanıt Verdi!”

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Konusundaki Fikrini Bu Haber Mi Değiştirdi? “Musk, Michael Saylor’a Yanıt Verdi!”

Bitcoin
Mayıs 13, 2021 tarafından kointas
21
Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin enerji dostu olmamasını gerekçe göstererek Tesla’da Bitcoin ile araç satışını askıya alması tartışılmaya devam ediyor. Musk’a yanıt veren pek çok yatırımcı Bitcoin madenciliğinin çevre dostu olduğuna ilişkin makaleler paylaştı. Bitcoin yatırımları ile adından sıkça söz ettiren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Musk’a yanıt vererek, Bitcoin’in ölçeklendikçe daha az enerji tükettiğine ilişkin
Elon-Muskin-Bitcoin-BTC-Konusundaki-Fikrini-Bu-Haber-Mi-Degistirdi.jpg

Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin enerji dostu olmamasını gerekçe göstererek Tesla’da Bitcoin ile araç satışını askıya alması tartışılmaya devam ediyor.

Musk’a yanıt veren pek çok yatırımcı Bitcoin madenciliğinin çevre dostu olduğuna ilişkin makaleler paylaştı.

Bitcoin yatırımları ile adından sıkça söz ettiren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Musk’a yanıt vererek, Bitcoin’in ölçeklendikçe daha az enerji tükettiğine ilişkin bir paylaşımda bulundu.

“Ağın %100 büyüdüğü bir noktada elektrik tüketimi %40 arttı. Bu da enerji verimliliğinin arttığını gösteriyor. Bitcoin ölçeklendikçe daha az enerji harcayacak”

Saylor’ın bu yanıtına Musk kısa süre önce cevap verdi. Musk “arstechnica” adlı internet sitesinde yayınlanan bir haberi paylaşarak Bitcoin ve fosil yakıtlar konusundaki endişelerinin devam ettiğini ima etti.

Musk’ın paylaştığı haberin başlığı şu şekilde; “Özel sermaye şirketi Bitcoin madenciliği yapmak için fosil yakıtlı enerji santralini canlandırıyor.”

Haberde Atlas Holding isimli bir şirketin Greenidge isimli eski bir elektrik santralini Bitcoin madenciliği için canlandırmayı planladığı ve bunun çevresel etkileri tartışılıyor.

Musk’ın Bitcoin konusundaki ani kararında bu haberin etkisi olup olmadığı henüz bilinmiyor. Ancak haberin yayınlanma tarihinin 10 Mayıs 2021 olması ve Musk’ın çok hızlı bir şekilde Bitcoin konusundaki fikrini değiştirmesi, bu değişimde haberin etkisi olabilir mi? sorularını gündeme getirdi.

Musk paylaşımına ek olarak aynı endişeleri dile getiren 12 mayıs ve 20 Nisan tarihli iki makaleye daha atıf yaptı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment