Elon Musk’a Kötü Haber, Büyük Shortçu Michael Burry Tesla’ya Karşı!

Elon Musk’a Kötü Haber, Büyük Shortçu Michael Burry Tesla’ya Karşı!

Bitcoin
Mayıs 17, 2021 tarafından kointas
10
Yatırımcıların kanlı bir hafta sonu geçirmesine neden olan Elon Musk’ın Tesla’sı için kötü haberler var. 2008’de ABD’de meydana gelen “mortgage krizini” öngörerek bundan kar elde eden ilk yatırımcı olarak tanınan, Amerikalı yatırımcı Michael Burry’nin  Tesla’yı yüklü oranda “shortladığı” ortaya çıktı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir belgede, Burry’nin 2021’in ilk çeyreğinde 534.4
1621303813_Elon-Muska-Kotu-Haber-Buyuk-Shortcu-Michael-Burry-Teslaya-Karsi.png

Yatırımcıların kanlı bir hafta sonu geçirmesine neden olan Elon Musk’ın Tesla’sı için kötü haberler var.

2008’de ABD’de meydana gelen “mortgage krizini” öngörerek bundan kar elde eden ilk yatırımcı olarak tanınan, Amerikalı yatırımcı Michael Burry’nin  Tesla’yı yüklü oranda “shortladığı” ortaya çıktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir belgede, Burry’nin 2021’in ilk çeyreğinde 534.4 milyon değerinde 800.000’den fazla Tesla satış sözleşmesi satın aldığı ifade edildi.

Mortgage krizindeki “short” başarısı Buryy’i meşhur etmişti. Bu başarı sonrası Burry’nin adı “en büyük shortçular” arasına girdi. Bu nedenle Burry’nin Tesla’daki short pozisyonuna yarım milyar dolar eklemesi önemli kabul ediliyor.

Burry daha önce sildiği bir paylaşımında , Tesla’nın kar elde etmek için yasal kredilere güvenmesini olumsuz bir durum olarak nitelendirmişti.

Musk her ne kadar Bitcoin ve kripto paralar ile uğraşmaya devam etse de, Tesla’da işler pek iyiye gitmiyor.

Tesla hisselerinin fiyat grafiği incelendiğinde 26 Ocak’tan itibaren düşüş trendinde olduğu ve %40’a yakın değer kaybettiği görülüyor.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment