Elon Musk Yine Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu!

Elon Musk Yine Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu!

Bitcoin
Mayıs 20, 2021 tarafından kointas
19
Elon Musk Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki eleştirilerine ve hash gücüne (madencilik gücü) ilişkin paylaşımlarına devam ediyor. Ark İnvest’ten Brett Winton’un “Bitcoin üretiminin daha büyük bir şebeke enerjisi payı sağlamak için solar + pil sistemlerinin ekonomik olarak ölçeklenmesine nasıl izin verebileceğini göstermiştik.” Şeklindeki paylaşımına yanıt veren Musk, “Bunun zaman içerisinde yapılabileceğini kabul ediyorum. Ancak son dönemde
1613784554_Elon-Musk-Profil-Fotografini-Degistirdi-Bitcoin-BTC-Zipladi.jpg

Elon Musk Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki eleştirilerine ve hash gücüne (madencilik gücü) ilişkin paylaşımlarına devam ediyor.

Ark İnvest’ten Brett Winton’un “Bitcoin üretiminin daha büyük bir şebeke enerjisi payı sağlamak için solar + pil sistemlerinin ekonomik olarak ölçeklenmesine nasıl izin verebileceğini göstermiştik.” Şeklindeki paylaşımına yanıt veren Musk, “Bunun zaman içerisinde yapılabileceğini kabul ediyorum. Ancak son dönemde enerji tüketiminde yaşanan artış yenilenebilir enerji kaynaklarında bu kadar hızlı gerçekleştirilemezdi.” dedi.

Bir takipçisinin büyük madencilik şirketlerini kastederek “Büyük kuruluşlar Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısını ortadan kaldırıyor. ” şeklindeki yanıtını da cevaplayan Musk şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in madencilik için kullandığı enerji, orta büyüklükteki ülkelerin tüketimini aşmaya başladı. Küçük madencilerin devasa ölçekte ekonomileri olmadan bu konuda başarılı olmaları neredeyse imkansız.”

Musk daha önce de Bitcoin’i enerji tüketimi konusunda eleştirmiş ve markette yaşanan büyük çöküşe zemin hazırlamıştı.

Bitcoin’in hash gücünün en büyük 10 madencilik şirketinde olmasından rahatsız olan Musk kısa süre önce Bitcoin’i merkeziyetsiz olmamakla da suçlamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment