Elon Musk ve Tesla Sonrası Microsoft da Bitcoin (BTC) Alacak mı? Yanıt Geldi!

Elon Musk ve Tesla Sonrası Microsoft da Bitcoin (BTC) Alacak mı? Yanıt Geldi!

Bitcoin
Şubat 17, 2021 tarafından kointas
29
  Elon Musk’ın Tesla’sı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptı. Tesla’nın rezervlerinin %8’i ile BTC almasından sonra ise bütün gözler Microsoft ve Apple gibi diğer teknoloji devlerine çevrildi. Apple’dan henüz resmi bir açıklama gelmese de Microsoft bu konuda tarafını belli etti. Microsoft, Bitcoin Yatırımı Yapmayacak Teknoloji devi Microsoft, yakın vadede Bitcoin yatırımına sıcak bakmıyor. Başkan
Elon-Musk-ve-Tesla-Sonrasi-Microsoft-da-Bitcoin-BTC-Alacak.jpg

 

Elon Musk’ın Tesla’sı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptı. Tesla’nın rezervlerinin %8’i ile BTC almasından sonra ise bütün gözler Microsoft ve Apple gibi diğer teknoloji devlerine çevrildi. Apple’dan henüz resmi bir açıklama gelmese de Microsoft bu konuda tarafını belli etti.

Microsoft, Bitcoin Yatırımı Yapmayacak

Teknoloji devi Microsoft, yakın vadede Bitcoin yatırımına sıcak bakmıyor. Başkan Brad Smith, CNN’den Julia Chatterley’e verdiği röportajında şirketin yatırım politikasında henüz bir değişikliğe gitmediğini vurguladı. Microsoft yatırım politikasında herhangi bir değişikliğe gitmezse de dijital varlıklara ve kripto paralara yatırım gibi bir düşünceye sahip olmayabilir.

Smith, Bitcoin hakkında yeni hiçbir gelişme duymadığını da belirterek bunun hala kurumsal şirketler için tehlikeli olabileceğini ima etti. Microsoft özellikle son yatırım politikasında kazanç ile ilgili risklerini minimize etme amacı gütmüştü ve BTC’ye yatırım yapılmamasının sebebi bu olabilir.

Microsoft tarafından net bir şekilde Bitcoin yatırımı yapılmayacağı haberi ortaya çıksa da uzmanlar başka şirketlerin BTC yatırımı yapabileceğini düşünüyor.

Bobby Ong, özellikle sıradaki büyük şirketin Twitter olacağında ısrarcı. Ong, zaten Bitcoin’e ilgi duyan Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, bu ilgisini somut adımlarla devam ettireceğini düşünüyor.

Twitter’ın yan şirketi Square kısa süre önce 50 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapmıştı. Şimdi ise Twitter’ın, Facebook’un, Google’ın ve Amazon’un BTC yatırımı yapması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment