Elon Musk, Türk Yatırımcıları Kızdırdı! “CİMER’e Şikayet Edildi”

Elon Musk, Türk Yatırımcıları Kızdırdı! “CİMER’e Şikayet Edildi”

Bitcoin
Mayıs 17, 2021 tarafından kointas
8
Bir zamanlar kripto para sektörünün en çok sevilen isimlerinden olan Elon Musk, artık yatırımcılar tarafından kötü anılıyor. Dogecoin (DOGE) için yılın başından beri yaptıkları ile ciddi bir yükseliş getiren Musk, Bitcoin ile ilgili açıklamaları sayesinde de BTC’nin yeşillenmesini sağlamıştı. Musk’ın son 1 haftadan beri ise Bitcoin’e tam olarak savaş açtığı görülüyor. Bitcoin ile ilgili yaptığı
Elon-Musk-Turk-Yatirimcilari-Kizdirdi-CIMERe-Sikayet-Edildi.jpg

Bir zamanlar kripto para sektörünün en çok sevilen isimlerinden olan Elon Musk, artık yatırımcılar tarafından kötü anılıyor. Dogecoin (DOGE) için yılın başından beri yaptıkları ile ciddi bir yükseliş getiren Musk, Bitcoin ile ilgili açıklamaları sayesinde de BTC’nin yeşillenmesini sağlamıştı.

Musk’ın son 1 haftadan beri ise Bitcoin’e tam olarak savaş açtığı görülüyor. Bitcoin ile ilgili yaptığı “fosil yakıt tüketimi” açıklamasından sonra şimdi de bunun merkezi olduğunu vurgulayan Musk, fiyatı manipüle etmeyi sürdürüyor.

Elon Musk’ın Açıklamaları Piyasayı Kana Buladı

Musk bu açıklamasına rağmen Tesla’nın henüz BTC satmadığını ancak bir kullanıcının “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın tuttuğu Bitcoin’lerin geri kalanını sattığını öğrendiklerinde kendilerini tokatlayacaklar” ifadesine “kesinlikle” yanıtını vererek satış gelebileceğini ima etti.

Musk’ın bu açıklamasından sonra ise fiyat sert bir düşüş yaşadı. Elon Musk şimdi ise bir vatandaş tarafından CİMER’e şikayet edilmiş gibi gözüküyor. Holykamil mahlaslı kullanıcı, Elon Musk’ı “piyasayı manipüle etmek ve insanları zarara sokmak” ifadeleri ile CİMER’e şikayet etti. Kullanıcı, SPK maddeleri gereğince Elon Musk’a para cezası kesilmesini talep etmeyi de ihmal etmedi.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise Elon Musk’ın son açıklamalarından sonra 42.200 dolara kadar gerilemişti. Ethereum’un da 3.100 dolara kadar gerilediği o anlarda büyük bir panik yaşanırken piyasa sabah saatlerinde çok daha üst seviyelerden açılış yaptı.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment