Elon Musk: “Dogecoin Geliştiricileri İle Beraber Çalışıyoruz”

Elon Musk: “Dogecoin Geliştiricileri İle Beraber Çalışıyoruz”

Bitcoin
Mayıs 14, 2021 tarafından kointas
22
Elon Musk son dönemde kripto para sektöründe en çok konuşulan isim oldu. Aslında 2021 yılının başlarından beri adını sık sık duyurmayı başaran Musk, bu sefer ise sanıldığı gibi iyi şekilde anılmadı. Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmesinden kısa süre sonra bunun durdurulduğunu açıklayan Musk, büyük bir tepki çekti. Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin fosil yakıt kullanımı nedeniyle
Elon-Musk-Dogecoin-Gelistiricileri-Ile-Beraber-Calisiyoruz.jpeg

Elon Musk son dönemde kripto para sektöründe en çok konuşulan isim oldu. Aslında 2021 yılının başlarından beri adını sık sık duyurmayı başaran Musk, bu sefer ise sanıldığı gibi iyi şekilde anılmadı.

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmesinden kısa süre sonra bunun durdurulduğunu açıklayan Musk, büyük bir tepki çekti. Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin fosil yakıt kullanımı nedeniyle Bitcoin kullanmayı bıraktıklarını ifade etti ve piyasada genel bir düşüşü tetikledi. Elon Musk’ın bu açıklaması büyük bir kafa karışıklığı yarattı. Kısa süre önce Bitcoin’in temiz enerji kullandığını ifade eden Musk’ın şimdi tam tersi yönde açıklama yapmasının sebebi ise aslında yeni ortaya çıkmış olabilir.

Elon Musk, DOGE Ekibi İle Çalışıyor

Dogecoin hayranı ve destekçisi olan Musk, Bitcoin’in enerji tüketimi ile ilgili yorumundan sonra DOGE’un da benzer modele sahip olması nedeniyle eleştirilmişti. Ünlü isim dün gece yaptığı açıklamasında ise Dogecoin geliştiricileri ile işlem verimliliğini arttırmak için çalıştıklarını vurguladı. Bunun gelecek vaat eden cinsten bir adım olduğunu ifade eden Musk, kısa süre önce yaptığı anketin de sebebini böylece ortaya koymuş oldu.

Elon Musk bu olayların başlamasından kısa süre önce Tesla’nın DOGE ödemesi kabul edip etmemesi konusunu takipçilerine anket olarak paylaşmıştı. Anketin sonucunda ise ezici bir çoğunluk DOGE’un ödeme yöntemi olarak kabul edilmesine oy vermişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment