Elon Musk Bu Sefer Net Konuştu: Tesla veya Elon Musk Hiç Bitcoin (BTC) Sattı mı?

Elon Musk Bu Sefer Net Konuştu: Tesla veya Elon Musk Hiç Bitcoin (BTC) Sattı mı?

Bitcoin
Mayıs 17, 2021 tarafından kointas
7
Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımı ve Elon Musk’ın BTC ile ilgili açıklamaları ile bir anda kripto para sektörünün yıldızı olan Elon Musk, artık kötü adam olarak anılıyor. Çarşamba gecesi yaşananlara ek olarak 16 Mayıs pazar akşamında da oldukça sansasyonel açıklamalarda bulunan Musk, lider kripto para biriminin 24 saat içerisinde %20 düşüş yaşamasına neden oldu. Musk’ın BTC
Elon-Muskin-Bitcoin-BTC-Konusundaki-Fikrini-Bu-Haber-Mi-Degistirdi.jpg

Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımı ve Elon Musk’ın BTC ile ilgili açıklamaları ile bir anda kripto para sektörünün yıldızı olan Elon Musk, artık kötü adam olarak anılıyor.

Çarşamba gecesi yaşananlara ek olarak 16 Mayıs pazar akşamında da oldukça sansasyonel açıklamalarda bulunan Musk, lider kripto para biriminin 24 saat içerisinde %20 düşüş yaşamasına neden oldu. Musk’ın BTC satabileceği şeklinde yorumlanan tweeti, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımını çoktan elden çıkardığı şeklinde yorumlandı.

Elon Musk: Tesla Hiç Bitcoin Satmadı

Elon Musk ise bu belirsizliği ortadan kaldırmak için durumu netleştiren yeni bir açıklamada bulundu. Bitcoin Archive’in gönderisine yanıt veren Musk, Tesla’nın tek bir BTC bile satmadığını ifade etti. “Olayı netleştirmek için konuşmak gerekirse, Tesla hiç Bitcoin satmadı” açıklamasını yapan Musk, BTC fiyatının ise 42.000 dolardan 45.600 dolara kadar iğne atmasını sağladı.

Elon Musk’ın merkeziyetsizlik ile ilgili yaptığı açıklamaları ve Bitcoin’e yönelik eleştirileri, ciddi anlamda tepki çekmiş ve BTC fiyatının düşüşüne yol açmıştı.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment