Elon Musk Bu Defa Güldürmedi!

Elon Musk Bu Defa Güldürmedi!

Bitcoin
Mart 3, 2021 tarafından kointas
37
Kripto para camiası bu zamana kadar sayısız hacklenme ve dolandırıcılık haberiyle gündeme geldi. Yatırımcıları tuzağa düşürmek için türlü hileye başvuran hırsızlar, birçok ünlü ismi kirli oyunlarına alet ettiler. Ne yazık ki uzmanların uyarılarına rağmen kolay para kazanma hevesinde olan birçok kullanıcı bu tür oyunların pençesine düşüyor. Konuyla ilgili son gelişme ise 250 bin dolarlık BTC
Elon-Musk-Bu-Defa-Guldurmedi.jpg

Kripto para camiası bu zamana kadar sayısız hacklenme ve dolandırıcılık haberiyle gündeme geldi. Yatırımcıları tuzağa düşürmek için türlü hileye başvuran hırsızlar, birçok ünlü ismi kirli oyunlarına alet ettiler.

Ne yazık ki uzmanların uyarılarına rağmen kolay para kazanma hevesinde olan birçok kullanıcı bu tür oyunların pençesine düşüyor. Konuyla ilgili son gelişme ise 250 bin dolarlık BTC aktarımıyla ilgili. Dikkat çekici olansa bu defa kullanılan ismin Elon Musk oluşu!

Dolandırıcıların tuzağına düşen bir kullanıcı, düzmece bir BTC hediye kampanyasına aldanıp 5 BTC’sini Elon Musk’a ait olduğunu zannettiği bir WEB sitesine yolladı ve 250 bin dolar değerindeki BTC uçup gitti!

“1 yolla, 2 kazan” mantığıyla hazırlanan sahte hediye kampanyasında mağdur olan kişinin kimliği hakkında bilgi verilmezken yetkililer, bu tarz tuzaklar konusunda kullanıcıları uyanık olmaları yönünde uyarmaya devam ediyor.

Bu konu hakkındaki aşağıdaki ses kaydını dinleyebilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu/535

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment