Elon Musk: “Bitcoin ve Ethereum Yüksek Görünüyor” Dedi! BTC Düşmanı Peter Schiff’e Yanıt Verdi!

Elon Musk: “Bitcoin ve Ethereum Yüksek Görünüyor” Dedi! BTC Düşmanı Peter Schiff’e Yanıt Verdi!

Bitcoin
Şubat 20, 2021 tarafından kointas
28
  Bitcoin’de 56000$’ın Ethereum’da 2000$’ın kırılmasıyla kripto para dünyasında hareketli bir gece yaşandı. Rekorların gelmesinin ardından Elon Musk yine sahneye çıktı ve Bitcoin’e son yakıtı yükledi. Kripto para yatırımcıları Bitcoin’deki yükselişten memnun olsa da, Bitcoin’i sevmeyenler yine “bu büyük bir balon” twitleri atmaya başladı. Bitcoin düşmanlığı ile bilinen ve sıkı bir altın yatırımcısı olan Peter
Elon-Musk-Bitcoin-ve-Ethereum-Yuksek-Gorunuyor-Dedi-BTC-Dusmani.jpg

 

Bitcoin’de 56000$’ın Ethereum’da 2000$’ın kırılmasıyla kripto para dünyasında hareketli bir gece yaşandı.

Rekorların gelmesinin ardından Elon Musk yine sahneye çıktı ve Bitcoin’e son yakıtı yükledi.

Kripto para yatırımcıları Bitcoin’deki yükselişten memnun olsa da, Bitcoin’i sevmeyenler yine “bu büyük bir balon” twitleri atmaya başladı.

Bitcoin düşmanlığı ile bilinen ve sıkı bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff, gelen rekorlar üzerine, Elon Musk’ın “Bitcoin neredeyse itibari paralar kadar saçmalıktır” twitini hatırlattı.

Elon Musk’ın itibari paralarla Bitcoin’i aynı gördüğünü ima eden Schiff; “Musk’a katılıyorum sadece Bitcoin’in  itibari paralardan daha büyük bir saçmalık olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Altın saçmalık değildir diyen Schiff, “Altın gerçek paradır ve her ikisinden üstündür.” notunu düştü.

Bu twit üzerine Schiff’e cevap veren Musk “dijital ortamda bir şeylere sahip olmamız ona gerçekten sahip olduğumuz anlamı taşımaz” minvalinde bir açıklama yaptı.

Schiff’e “altın’ın olduğunu söyleyen bir e-posta seni gerçek altını sahibi yapmaz. Bu kripto para da olabilirdi. Para dediğimiz şey takas yapmanın oluşturduğu rahatsızlıktan kaçınmamızı sağlayan verilerdir. Bu veriler (paraları kastediyor) gecikme ve hataya tabidir. Sistem bu hataları en aza indirecek şekilde gelişecektir.” dedi.

Yanıtına kısa süre içerisinde ekleme yapan Musk, “Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum yüksek görünüyor” dedi.

Musk’ın BTC ve ETH yüksek görünüyor twiti bazı yatırımcıları acaba düşüş mü olacak şeklinde tedirgin etse de, WallStreetBets grubunun başkanı bu ifadenin “boğa işareti” olduğunu belirterek, Musk’ın Mayıs 2020’de benzer bir ifadeyi Tesla için kullandığını hatırlattı.

İncelendiğinde Musk’ın Tesla için attığı bu benzer twitten sonra Tesla’nın %500 yükseldiği görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment