El Salvador Volkanları Kullanarak Bitcoin Madenciliği Yapacak!

El Salvador Volkanları Kullanarak Bitcoin Madenciliği Yapacak!

Bitcoin
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
17
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, katıldığı Bitcoin 2021 konferansında ülke hazinesine Bitcoin ekleyeceklerini ve ülkede Bitcoin’i resmen kullanacaklarını duyurmuştu. Bu konuda gerekli  yasal düzenlemeler de yapılarak resmi gazetede yayınlandı. El Salvador küçük bir ülke olsa da bunun bir ilk olması bakımından önemli kabul ediliyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından yapılan yeni açıklamalara
El-Salvador-Volkanlari-Kullanarak-Bitcoin-Madenciligi-Yapacak.jpg

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, katıldığı Bitcoin 2021 konferansında ülke hazinesine Bitcoin ekleyeceklerini ve ülkede Bitcoin’i resmen kullanacaklarını duyurmuştu. Bu konuda gerekli  yasal düzenlemeler de yapılarak resmi gazetede yayınlandı.

El Salvador küçük bir ülke olsa da bunun bir ilk olması bakımından önemli kabul ediliyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından yapılan yeni açıklamalara göre ülke Bitcoin madenciliği konusunda da yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor. Bukele, Bitcoin madenciliği konusunda gerekli incelemelerin yapılması için talimat verdiğini açıkladı.

“Volkanlarımızdan gelen enerji  sayesinde çok ucuz, yüzde 100 temiz, yüzde 100 yenilenebilir ve 0 emisyonlu Bitcoin madenciliği için devlete ait jeotermal elektrik şirketimizin kullanılmasına ilişkin planlama yapılması konusunda başkana az önce talimat verdim.

Bu hızla gelişecek!”

Ülkenin etrafında bulunan volkanlardan gelen jeotermal enerjinin dönüştürülerek Bitcoin madenciliğinde kullanılması bekleniyor.

Bu sayede yenilebilir enerji kullanılarak çok daha ucuz maliyetlerle Bitcoin madenciliği yapılabilecek. Çin’in Bitcoin madencileri üzerinde kurduğu baskı düşünüldüğünde El Salvador’un bu girişiminin zamanlamasının doğru olduğu görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment