El Salvador, Vatandaşlarına Bedava Bitcoin (BTC) Dağıtıyor!

El Salvador, Vatandaşlarına Bedava Bitcoin (BTC) Dağıtıyor!

Bitcoin
Haziran 25, 2021 tarafından kointas
11
El Salvador, birbiri ardına gelen kötü haberler sonrasında lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul ederek zinciri bozmuştu. Bu kararı ile IMF ve benzeri kurumların tepkisini çeken El Salvador, halkını ekonomik olarak özgürleştirmek adına elinden gelen her şeyi yapıyor gibi gözüküyor. El Salvador’dan Yeni Bitcoin Adımı! El Salvador’un bu adımı ise
El-Salvador-Vatandaslarina-Bedava-Bitcoin-BTC-Dagitiyor.jpeg

El Salvador, birbiri ardına gelen kötü haberler sonrasında lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul ederek zinciri bozmuştu. Bu kararı ile IMF ve benzeri kurumların tepkisini çeken El Salvador, halkını ekonomik olarak özgürleştirmek adına elinden gelen her şeyi yapıyor gibi gözüküyor.

El Salvador’dan Yeni Bitcoin Adımı!

El Salvador’un bu adımı ise tek kalmadı ve ülke her geçen gün Bitcoin ekosistemini şaşırtan açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao tarafından da aktarılan bilgilere göre, El Salvador resmen bedava Bitcoin dağıtacak.

El Salvador halkı, hükümetten 30 dolarlık BTC alabilecek. Söz konusu fonlar ülkenin anlaştığı cüzdan uygulamasını kullananlara hesap açmaları karşılığında verilecek ve her kişi 30 dolardan faydalanabilecek.

Binance CEO’su bu konuda yaptığı açıklamada bunun “öylesine basılan bir para” olmadığını vurguladı. CZ, bunu “hard money” olarak da bilinen ve altın gibi emtiaların da dahil olduğu sınıfa sokarak, BTC’nin itibari paralara göre avantajını vurgulamış oldu.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele tarafından yapılan açıklamada, bunun kendi cüzdan uygulamaları için olacağı ve söz konusu cüzdan uygulamasının sadece hücre bağlantısı ile bile çalışacağını belirtti. Bu da yüksek hızlı internete olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment