Efsanevi Yükselişine Kaldığı Yerden Devam Eden Polygon’da (MATIC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Efsanevi Yükselişine Kaldığı Yerden Devam Eden Polygon’da (MATIC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Analizler
Mayıs 26, 2021 tarafından kointas
28
Bitcoin’in (BTC) bütün kripto para piyasasını beraberinde götürdüğü düşüş sürecinde yükselişleriyle birlikte ön plana çıkan ve taraftar tokenları gibi rekorlar kıran Polygon (MATIC), sonrasında yatırımcıları şok eden bir düşüş yaşadı. Piyasanın tersine hareket ederek yatırımcıların ilgisini üzerine çeken Polygon (MATIC), FOMO etkisiyle 2.7 dolarlık zirve seviyeye kısa bir sürede çıktı. BTC’nin 30.000 dolara olan ziyaretinde
Efsanevi-Yukselisine-Kaldigi-Yerden-Devam-Eden-Polygonda-MATIC-Dikkat-Edilmesi.jpg

Bitcoin’in (BTC) bütün kripto para piyasasını beraberinde götürdüğü düşüş sürecinde yükselişleriyle birlikte ön plana çıkan ve taraftar tokenları gibi rekorlar kıran Polygon (MATIC), sonrasında yatırımcıları şok eden bir düşüş yaşadı.

Piyasanın tersine hareket ederek yatırımcıların ilgisini üzerine çeken Polygon (MATIC), FOMO etkisiyle 2.7 dolarlık zirve seviyeye kısa bir sürede çıktı. BTC’nin 30.000 dolara olan ziyaretinde sert bir şekilde çakılan MATIC, %72 zararı kısa sürede göstererek yatırımcılarına zor anlar yaşattı. Ancak trend desteğine tutunmayı başaran MATIC, yükselişine kaldığı yerden devam ediyor.

MATIC, En Hızlı Toparlayan Altcoin Oldu!

BTC’deki toparlanmayla birlikte yavaş yavaş harekete geçen altcoinlerin aksine düşüşü gibi kısa sürede hızlı bir yükselişle dip seviyesi olan 0.745 dolardan 3x yaparak 2.438 doları gören MATIC, yayın saati itibariyle 2.284 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Polygon (MATIC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Kaybettiği 20 günlük hareketli ortalama (1.43 Dolar) üzerine dönen ve RSI tarafında 50 seviyesini kaybetmeyerek momentumu arkasına alan MATIC, önemli bir destek alanı olan 1.73 – 1.89 dolar aralığı üzerinde fiyatlanıyor.

Ayrıca ara destek seviyesi olan 2.2 dolar üzerinde bulunan MATIC’in olası bir düzeltmede yeşil destek bölgesine kadar gerilemesi bekleniyor. Ancak bu düzeltme olmaz ve yükseliş devam ederse, MATIC’in ATH seviyesi olan 2.7 doları kırarak yeni fiyat keşfi bölgesine gireceği düşünülüyor.

Trend Kırılımının Fiyata Net Olarak Yansıdığı Grafik!

4 Saatlik zaman diliminde 18 Mayıs 19:00 mumuyla birlikte gelen düşüş trendini 23 Mayıs 23:00 mumuyla hacimli bir şekilde kıran MATIC, devamındaki mumlarda hızla yükseliş momentumu kazanıyor.

Polygon (MATIC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

6 yeşil mumun ardından yatay bir konsolidasyon süreci yaşayan MATIC, burada bir boğa bayrağı açmışa benziyor. Nitekim bu formasyonun üst direnci kırıldığında fiyata yeni bir momentumun geldiği görülüyor. Ayrıca MATIC’in son yaptığı hareketlerle yeniden bir paralel konsolidasyona girdiği düşünülürken yeni bir yükseliş dalgasının gelmesi muhtemel gözüyle bakılıyor.

Son olarak bu tarz kısa sürede 3x gibi yükseliş yaşamış coinlerin her zamanki gibi diğer altcoinlerden daha riskli olduğu göz önüne alınarak alım yapılmalıdır. Fırsat her zaman vardır. Bu yüzden piyasalardaki olası bir düşüş anında fiyatın alttaki kanalın üst bandına gerilemesi beklenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment