Düşüş Sonrası Türkiye’nin Gündemi Bitcoin (BTC) Oldu!

Düşüş Sonrası Türkiye’nin Gündemi Bitcoin (BTC) Oldu!

Bitcoin
Nisan 18, 2021 tarafından kointas
6
Bitcoin ve kripto paralarda volatilitenin artması yatırımcıları tedirgin ederken herkes bilgi almak için Twitter’a koştu. Türk yatırımcıların Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilgisinin çok fazla olduğunu daha önce de haberleştirmiştik. Düşüş sonrası Türkiye Twitter gündemi bu durumu yeniden gözler önüne serdi. Şu sıralar Türkiye Twitter gündeminin ilk 5 sıralamasının 4’ünü kripto paralara ilişkin paylaşımlar oluşturuyor.
Twitter-MicroStrategynin-Yolundan-Mi-Gidiyor.jpg

Bitcoin ve kripto paralarda volatilitenin artması yatırımcıları tedirgin ederken herkes bilgi almak için Twitter’a koştu. Türk yatırımcıların Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilgisinin çok fazla olduğunu daha önce de haberleştirmiştik. Düşüş sonrası Türkiye Twitter gündemi bu durumu yeniden gözler önüne serdi.

Şu sıralar Türkiye Twitter gündeminin ilk 5 sıralamasının 4’ünü kripto paralara ilişkin paylaşımlar oluşturuyor.

Bitcoin’deki düşüş sonrası binlerce twit atan yatırımcılar en çok Bitcoin etiketiyle paylaşım yapıyor. En çok konuşulan diğer konular arasında kripto para borsaları Binance ve BtcTurk de yer alıyor.

Son olarak Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde çıkarttığı yönetmeliğe ilişkin yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmaya yönelik başlatılan “kripto para yasaklanmadı” etiketi yer alıyor.

Türk yatırımcıların son dönemde kripto paralara artan ilgisi sosyal medya paylaşımlarının da bu yönde şekillenmesine neden oluyor. Bitcoin’de volatilitenin arttığı ve sert hareketlerin görüldüğü günlerde herkes Bitcoin’i ve kripto paraları konuşuyor.

Türkiye’deki Bitcoin aramalarına ilişkin grafik, yatırımcı ilgisinin 2017 yılından çok daha yüksek seviyede olduğunu gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment