Dünyanın En Ünlü İsimlerinden Birisi, Bitcoin ETF Müjdesi Verdi!

Dünyanın En Ünlü İsimlerinden Birisi, Bitcoin ETF Müjdesi Verdi!

Bitcoin
Haziran 29, 2021 tarafından kointas
33
Dünyanın en ünlü varlık yönetim fonlarından Ark Invest’in efsanevi CEO’su Cathie Wood, Bitcoin ETF başvurusu yapmak isteyen en güncel kurum oldu. Wood, Ark Invest ve 21Shares’in güçlerini birleştirerek ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin dikkatini çekecek ve belki de onay alacak bir Bitcoin ETF başvurusu yapmayı planlıyor. Cathie Wood da Bitcoin ETF Sürecine Dahil 28 Haziran
Unlu-Fon-Yoneticisinden-Yeni-Bitcoin-BTC-Aciklamasi-Oldukca-Olumlu.jpg

Dünyanın en ünlü varlık yönetim fonlarından Ark Invest’in efsanevi CEO’su Cathie Wood, Bitcoin ETF başvurusu yapmak isteyen en güncel kurum oldu. Wood, Ark Invest ve 21Shares’in güçlerini birleştirerek ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin dikkatini çekecek ve belki de onay alacak bir Bitcoin ETF başvurusu yapmayı planlıyor.

Cathie Wood da Bitcoin ETF Sürecine Dahil

28 Haziran tarihinde yapılan başvuruya göre söz konusu ETF, CBOE üzerinde listelenecek ve ARKB olarak anılacak. Bitcoin ETF’nin sadece BTC fiyatını değil aynı zamanda S&P BTC endeksini de takip edeceği aktarılmakta. Yine de ETF’in fiyat takibinin büyük bir kısmı direkt olarak BTC’ye odaklı olacak.

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano, konu hakkında yaptığı açıklamada bu durumu övgüyle karşıladı. 21Shares daha önce İsviçre ve Kanada içerisinde birçok ETF hazırlayıp piyasaya sürmüştü. Hany Rashawan’ın önderlik ettiği ekip şimdi de ABD’de Bitcoin ETF kabulü almak için uğraşıyor ve arkalarına kesinlikle en iyi fon yönetim şirketlerinden birisini aldı.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un 21Shares ile bağlantısı ise önceki yıllara dayanıyor. Wood, 21Shares’in kurul üyelerinden birisi olarak bilinmekte. CoinShares tarafından aktarılan bilgilere göre 21Shares şu an için kurumsal kripto para ürünleri konusunda en büyük dördüncü şirket olarak biliniyor ve 1 milyar dolardan fazla kripto para varlığını yönetiyor.

ETF analisti Eric Balchunas ise konu hakkında BNN Bloomberg’e verdiği demecinde bu Bitcoin ETF’inin kabul olasılığının fazla olduğunu vurguladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment