Dünyanın En Nadide Elmaslarından Biri Kripto Parayla Satışa Sunulacak!

Dünyanın En Nadide Elmaslarından Biri Kripto Parayla Satışa Sunulacak!

Bitcoin
Haziran 21, 2021 tarafından kointas
7
Daha önce de kripto para ödemelerini kabul etmesiyle gündeme gelen ünlü müzayede evi Sotheby’s önümüzdeki ay Hong Kong’da gerçekleştireceği bir müzayedede açık artırmaya çıkaracağı nadide bir elmas için itibari para birimlerinin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum ödemelerini de kabul edeceğini açıkladı. Yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki “The Key 10138” isimli 101.38 karatlık elmas, itibari para
Dunyanin-En-Nadide-Elmaslarindan-Biri-Kripto-Parayla-Satisa-Sunulacak.jpg

Daha önce de kripto para ödemelerini kabul etmesiyle gündeme gelen ünlü müzayede evi Sotheby’s önümüzdeki ay Hong Kong’da gerçekleştireceği bir müzayedede açık artırmaya çıkaracağı nadide bir elmas için itibari para birimlerinin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum ödemelerini de kabul edeceğini açıkladı.

Yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki “The Key 10138” isimli 101.38 karatlık elmas, itibari para birimlerinin yanı sıra kripto para birimleriyle de satışa sunulan, bu kadar büyük değere sahip olan ilk ve tek elmas olması yönüyle de önem taşıyor.

Armut şeklindeki nadide elmas kendi kategorisindeki 10 elmastan biri olmasıyla beraber kusursuz bir renk ve netliğe sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

Daha önce NFT satışlarıyla sık sık gündeme gelmiş olan ünlü müzayede evi, tanınmış sokak sanatçısı Banksy’nin en bilinen eseri olan “Love Is The Air”ı kripto parayla satışa sunmasıyla da büyük yankı uyandırmıştı.

Sotheby’s’in bir sonraki açık artırması ise World Wide Web’in orijinal kaynak kodu için 23 Haziran’da yapılacak müzayedede gerçekleşecek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment