Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock: “Bitcoin ile Uğraşmaya Başladık”

Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock: “Bitcoin ile Uğraşmaya Başladık”

Bitcoin
Şubat 17, 2021 tarafından kointas
25
Dünya’nın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaparak, fonlarının bir kısmının Bitcoin işlemlerinde kullanımı için SEC’ten onay istediğini aktarmıştık. Blackrock’un yönetimi altında 7.81 trilyon dolar değerinde varlık olduğu için bu haber yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Şirketin baş yatırım sorumlusu Rick Rieder bugün CNBC’de katıldığı Squawk Box programında Bitcoin’e bakış açıları
Dunyanin-En-Buyuk-Varlik-Yoneticisi-Blackrock-Bitcoin-ile-Ugrasmaya-Basladik.jpg

Dünya’nın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaparak, fonlarının bir kısmının Bitcoin işlemlerinde kullanımı için SEC’ten onay istediğini aktarmıştık.

Blackrock’un yönetimi altında 7.81 trilyon dolar değerinde varlık olduğu için bu haber yatırımcıları heyecanlandırmıştı.

Şirketin baş yatırım sorumlusu Rick Rieder bugün CNBC’de katıldığı Squawk Box programında Bitcoin’e bakış açıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ile “uğraşmaya başladık” diyen Reider şunlar aktardı:

“Biraz uğraşmaya başladık. Bana göre teknoloji gelişti ve artık bir çok insanın Bitcoin’in portföyün bir parçası olması gerektiğini düşünüyor.”

Enflasyondan korunmak için faiz oranlarının işlevsel ve reel ekonomiye uygun olmadığını aktaran Reider, bu korumadan yararlanmak için kripto para birimlerini çeşitlendirmenin mantıklı olduğunu düşünüyor.

Portfoyün yüzde kaçının kripto para olması gerektiğine ilişkin soruya kesin bir cevap verilemeyeceğini düşünen Reider, portföyün geri kalanına ve riskinize göre bu oranın değişeceğini ifade etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment