Dört günde yüzde 125 değerlenen Quant (QNT) fiyatı nereye gidiyor?

Dört günde yüzde 125 değerlenen Quant (QNT) fiyatı nereye gidiyor?

Kripto Para Haberleri
Haziran 27, 2021 tarafından kointas
15
Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, kripto para piyasasının geneline hakim olan fiyatlardaki düzeltme sürecinde, nadir de olsa yükseliş yakalayan para birimleri bulunuyor. Bunlardan biri de Quant… Dağıtık defter teknolojisinin (DLT) kurumsal ölçekte kabulünü sağlayacak çözümler üreten, birlikte çalışabilirlik özelliklerini barındıran Quant, son bir hafta içinde büyük bir yükseliş yakaladı. Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre
Dort-gunde-yuzde-125-degerlenen-Quant-QNT-fiyati-nereye-gidiyor.jpg

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, kripto para piyasasının geneline hakim olan fiyatlardaki düzeltme sürecinde, nadir de olsa yükseliş yakalayan para birimleri bulunuyor. Bunlardan biri de Quant…

Dağıtık defter teknolojisinin (DLT) kurumsal ölçekte kabulünü sağlayacak çözümler üreten, birlikte çalışabilirlik özelliklerini barındıran Quant, son bir hafta içinde büyük bir yükseliş yakaladı.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre Quant (QNT) fiyatı, sadece dört gün içinde yüzde 124,49 maksimum artışa imza attı.

QNT/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

22 Haziran tarihinde 44,1 dolarla yerel dip seviyeyi gören altcoin, 25 Haziran tarihinde 99 dolarla tüm zamanların en yüksek değerini yakaladı. Sadece dört günlük süreçte değerini ikiye katlayan QNT, kısa bir düzeltme sürecine girdi. Bu yazı hazırlanırken QNT fiyatı 81 dolar civarındaydı.

Coinbase listelemesi yaradı

Kripto para piyasası genelindeki düzeltme sürecinden sıyrılmayı başaran Quant’ın fiyatı, 23 Haziran’da Coinbase Pro üzerinde listelenmesi ve işleme açılmasıyla yükseliş yakaladı. 24 Haziran’da Coinbase Pro’da limit emirleri açılan altcoin, 25 Haziran’da ortalama 24 saatlik işlem hacminde zirveye oynadı.

Büyük borsada listelenmesi dışında QNT ağı, Overledger 2.0 adlı büyük bir güncelleme yaşamıştı. Bu güncelleme de 14 Haziran tarihinden itibaren ivmelenmeyi mümkün kılmıştı. 

Projenin web sitesine göre bu güncelleme, projenin en önemli özelliği olan “farklı sistemlerde, ağlarda ve DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik sağlayan ağ geçidi” içermesi oldu.

Kısa zaman diliminde konsolidasyon ipuçları

QNT/USDT paritesine 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

25 Haziran tarihinde tüm zamanların en yüksek değerini elde eden QNT/USDT paritesi, kâr alımlarının etkisiyle 26 Haziran’da geriledi. Bugün itibarıyla yeniden boğaların devreye girdiği gözlense de, günün ilk mum çubuğundaki uzun fitilden anlaşılacağı üzere boğalar şimdilik daha yüksek seviyeleri devam ettirecek güce sahip değil.

Hareketli ortalamaların (MA) hafifçe yukarı doğru ilerlemesi ve orta noktanın hemen üzerindeki göreceli güç endeksi (RSI) kısa vadede avantajın boğalarda olduğunu gösteriyor.

26 Haziran’da 20-EMA seviyesinin (80,3 dolar) altına inilmesine hızlı tepki veren boğalar, gün içinde yaşanacak diğer denemeleri de bertaraf etmeyi başarırsa, kısa vadede bir kez daha 100 dolar hedefine doğru yükseliş gözlenebilir.

Ayılar ise önce 20-EMA seviyesinin ardından da %50 Fibonacci düzeltme değerinin hesaplandığı 71,55 dolara doğru geri çekilmenin yaşanması için baskı uygulayacaktır. Eğer parite bu seviyenin altına düşerse belli bir süre fiyat konsolide olabilir. Bu noktadan sonra ilk destek 55-60 dolar arasındaki bölgede olacaktır.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

Add a comment