Dogecoin ödemelerini kabul eden şirketlerin arasında bir isim daha katıldı

Dogecoin ödemelerini kabul eden şirketlerin arasında bir isim daha katıldı

Kripto Para Haberleri
Nisan 20, 2021 tarafından kointas
3
ABD’li online elektronik mağazası Newegg, ödeme seçeneklerinin arasına son günlerde parabolik bir yükseliş gösteren Dogecoin’i (DOGE) ekledi. Newegg, salı günü yaptığı duyuruda şirketin kripto ödeme platformu BitPay yoluyla DOGE ödemelerini alacağını açıkladı. Şirket, yeni özelliği DOGE destekçilerinin bir tür kutlama günü ilan ettiği Doge Günü’nde duyurdu. Dogecoin destekçileri, kripto paranın bugün 1 dolara ulaşmasını umuyor. We become LEGENDARY
Dogecoin-odemelerini-kabul-eden-sirketlerin-arasinda-bir-isim-daha-katildi.jpg

ABD’li online elektronik mağazası Newegg, ödeme seçeneklerinin arasına son günlerde parabolik bir yükseliş gösteren Dogecoin’i (DOGE) ekledi.

Newegg, salı günü yaptığı duyuruda şirketin kripto ödeme platformu BitPay yoluyla DOGE ödemelerini alacağını açıkladı.

Şirket, yeni özelliği DOGE destekçilerinin bir tür kutlama günü ilan ettiği Doge Günü’nde duyurdu. Dogecoin destekçileri, kripto paranın bugün 1 dolara ulaşmasını umuyor.

Newegg Kıdemli Marka Yöneticisi Andrew Choi, kripto paranın inkar edilemez bir ivme gösterdiğini belirtti. “Dogecoin’in son yükselişi, tüketicilerin kripto parayı alışverişlerde kullanmasını kolaylaştırmaya olan ihtiyacı vurguluyor.”

Newegg, 2014’te BitPay ile iş birliği yaparak Bitcoin (BTC) kabul eden ilk online alışveriş sitelerinden biri oldu. Bitcoin’i ilk olarak ABD’de kabul etmeye başlayan şirket, ilerleyen zamanlarda ödeme seçeneğini 70’ten fazla ülkeye götürdü.

İnternet esprisi olarak doğan Dogecoin, geçtiğimiz yedi gün içerisinde yüzde 480’den fazla değer kazandı. DOGE’un piyasa değeri, 19 Nisan’da ilk kez 50 milyar doları geçti.

Add a comment