Dev Kripto Para Fonu, 750 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satarak Hangi Altcoinleri Alacağını Açıkladı

Dev Kripto Para Fonu, 750 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satarak Hangi Altcoinleri Alacağını Açıkladı

Bitcoin
Şubat 26, 2021 tarafından kointas
20
Dubai merkezli dev kripto para yatırım fonu FD7 Ventures, 750 milyon dolar değerinde Bitcoin satmak istediğini açıkladı.
Dev-Kripto-Para-Fonu-750-Milyon-Dolarlik-Bitcoin-BTC-Satarak.jpg

Bitcoin (BTC) fiyatı son günlerde sadece yükseliş ile anılıyor olsa da Mart 2020 döneminden beri değerini neredeyse 15 kat arttırmayı başardı. Buna rağmen bazı fonlar ellerindeki BTC’leri satıp şu an oldukça revaçta olan bazı altcoinlere yatırım yapmayı tercih ediyor.

FD7 Ventures, Bitcoin Satıp ADA ve DOT Alacak

Dubai merkezli dev kripto para yatırım fonu FD7 Ventures, 750 milyon dolar değerinde Bitcoin satmak istediğini açıkladı. Dubai merkezli fon bu satışı önümüzdeki 30 gün içerisinde yapacak ve 1 milyar doların üzerindeki varlıklarını BTC bazında önemli ölçüde düşürecek.

FD7 Ventures, sattığı BTC’lerin yerine ise son günlerde en çok konuşulan iki altcoin Cardano (ADA) ve Polkadot (ADA) alacağını belirtti. Şirket, ADA ve DOT alımının FD7’nin yatırımcılarının amaçlarına daha iyi hizmet edeceği için gerçekleştirileceğini belirtti. Yatırımcıların kripto para sektöründeki yatırımlarını çeşitlendirmek istedikleri ve sadece lider kripto para birimi Bitcoin ile sınırlı kalmak istemedikleri belirtiliyor.

FD7 Ventures yöneticisi Prakash Chand, konu hakkında yaptığı açıklamada Cardano, Polkadot ve Ethereum’un Web 3.0 hizmetlerinin temelini oluşturacağını düşündüğünü ifade etti. Özellikle Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood’un geliştirdiği Polkadot, bu yönde emin adımlarla ilerliyor.

Buna ek olarak son dönemde akıllı kontrat desteğinin getirilmesi ile yükseliş elde eden ADA da yatırımcıların gözdesi konumunda. Ethereum ise ölçeklenebilirlik sorunu nedeniyle ciddi bir prestij ve yatırımcı kaybı yaşadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment