Dev Fon, Bitcoin (BTC) Konusunda “İki Yüzlülük” Yaptı: İşte Yeni Detaylar!

Dev Fon, Bitcoin (BTC) Konusunda “İki Yüzlülük” Yaptı: İşte Yeni Detaylar!

Bitcoin
Haziran 2, 2021 tarafından kointas
17
Dünyanın en büyük yatırım fonlarından birisi olan Guggenheim, Bitcoin’e (BTC) de yatırım yapabileceği yeni girişimini bildirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildiride, Guggenheim Active Allocation Fonu isimli yeni oluşum tanıtıldı. Guggenheim, Kripto Para Yatırımı Yapabilir SEC’e yapılan zorunlu bildirime bakıldığında, fonun direkt veya dolaylı yollardan kripto para yatırımı yapabileceği, bu yatırımın nakit
Tecrubeli-Analist-Son-Dususe-Ragmen-Bitcoin-BTC-Icin-Yeni-Rekor.jpeg

Dünyanın en büyük yatırım fonlarından birisi olan Guggenheim, Bitcoin’e (BTC) de yatırım yapabileceği yeni girişimini bildirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildiride, Guggenheim Active Allocation Fonu isimli yeni oluşum tanıtıldı.

Guggenheim, Kripto Para Yatırımı Yapabilir

SEC’e yapılan zorunlu bildirime bakıldığında, fonun direkt veya dolaylı yollardan kripto para yatırımı yapabileceği, bu yatırımın nakit tabanlı türev kontratlardan oluşabileceği vurgulanıyor.

Guggenheim’ın yeni fonu ve bunun Bitcoin yatırımı yapabileceği bildirisine rağmen şirketin CIO’sunun açıklamaları ise topluluk tarafından iki yüzlülük olarak görülebilir. Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd, kısa süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının dibi görebileceğini ve bunun lale çılgınlığına benzediğini vurguladı.

CIO, ilginç bir şekilde bundan aylar önce ise Bitcoin için 400.000 dolar ve üzerinde bir fiyat beklentisine sahip olduğunu açıkladı. Kripto para sektörünün aynı bir zamanların lale çılgınlığı gibi hızlı yükselip çabuk söneceğini belirten Minerd, daha sonra ise bu konuya netlik getirdi. Minerd, sektörün genel olarak dibi göreceğini bir kere daha vurgulasa da Bitcoin ile Ethereum’un “hayatta kalanlardan” olabileceğini ifade etti.

Minerd’ın açıklamalarına ve şirkette yapılan yatırımlardan sorumlu en üst düzey kişi olmasına rağmen şirketin BTC yatırımı yapabileceğini duyurması ise bireysel yatırımcıları yanıltmaya yönelik bir hamle gibi gözüküyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment