DeFi piyasasında kilitli tutulan değer rekor seviyelere ulaştı

DeFi piyasasında kilitli tutulan değer rekor seviyelere ulaştı

Kripto Para Haberleri
Şubat 10, 2021 tarafından kointas
50
Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe kilitli tutulan toplam değer, rekor kırarak 40 milyar dolara yaklaştı. DeFi Pulse’a göre bu sayı, 10 Şubat’ta 39,79 milyar dolara ulaştı.  DeFi’a kilitli tutulan toplam değer. Kaynak: DeFi Pulse Kilitli tutulan değerdeki artış, şüphesiz kripto piyasalarındaki yükselen fiyatları yansıtıyor. Çünkü kilitli tutulan değer ölçüsü, çeşitli DeFi projeleri ve uygulamalarında teminat olarak kilitlenen
DeFi-piyasasinda-kilitli-tutulan-deger-rekor-seviyelere-ulasti.jpg

Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe kilitli tutulan toplam değer, rekor kırarak 40 milyar dolara yaklaştı.

DeFi Pulse’a göre bu sayı, 10 Şubat’ta 39,79 milyar dolara ulaştı. 

DeFi’a kilitli tutulan toplam değer. Kaynak: DeFi Pulse

Kilitli tutulan değerdeki artış, şüphesiz kripto piyasalarındaki yükselen fiyatları yansıtıyor. Çünkü kilitli tutulan değer ölçüsü, çeşitli DeFi projeleri ve uygulamalarında teminat olarak kilitlenen Ether (ETH) gibi varlıkların dolar cinsinden değerindeki artışı da izliyor. Bu nedenle token fiyatlarındaki artış, kilitli tutulan değerin de artmasını sağlıyor. Yine de bu artışı açıklayan tek şey kripto para fiyatlarındaki yükseliş değil, DeFi ekosistemine katılımın artması da olabilir.

Bu nedenle DappRadar tarafından geliştirilen ve değerlendirilen dönemin başından itibaren varlık fiyatlarını sabit alarak kilitli tutulan toplam değerdeki değişimi izleyen Ayarlanmış Kilitli Toplam Değer gibi ölçüleri de kullanmak önem taşıyor.

Kilitli tutulan ayarlanmış ve brüt değer. Kaynak: DappRadar

DappRadar’ın grafiği, 2021’in ilk aylarında DeFi ekosistemine aktarılan net varlık sayısında gerçekten de sürekli bir artış olduğunu gösteriyor. 1 Ocak’ta 14,91 milyar dolar olan ayarlanmış kilitli toplam değer, 9 Şubat2ta 19,15 milyar dolara ulaştı.

Add a comment