DeFi Lideri Aave’de (AAVE) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

DeFi Lideri Aave’de (AAVE) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Analizler
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
31
2020 yazında patlama yapan Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir parçası olarak bu rüzgara kapılan Aave (AAVE), günümüzde DeFiPulse verilerine göre platform üzerindeki 12.62 milyar dolarlık kilitli yatırımla birinci sırada yer alıyor. Kripto paralarda borç alma ve borç verme üzerine Ethereum (ETH) tabanlı olarak kurulan Aave platformunun yerel tokenı olan AAVE’nin DeFi’daki kilitli olan 12.62 milyar dolara
DeFi-Lideri-Aavede-AAVE-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Seviyeler.jpeg

2020 yazında patlama yapan Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir parçası olarak bu rüzgara kapılan Aave (AAVE), günümüzde DeFiPulse verilerine göre platform üzerindeki 12.62 milyar dolarlık kilitli yatırımla birinci sırada yer alıyor.

Kripto paralarda borç alma ve borç verme üzerine Ethereum (ETH) tabanlı olarak kurulan Aave platformunun yerel tokenı olan AAVE’nin DeFi’daki kilitli olan 12.62 milyar dolara rağmen CoinmMarketCap’te 4.1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğu görülüyor. Bu piyasa değeriyle 10.342 kripto para arasında 28. sıraya yerleşmeyi başaran AAVE, yayın saati itibariyle 336 dolar üzerinden işlem görüyor.

Günlükte Trend Desteği!

Bitcoin’in 19 Mayıs’taki 30.000 dolara olan düşüşünden önce yaşadığı 10 günlük gerileme sürecinde yaşadığı %50’lik yükselişle 668 dolarlık zirveyi gören AAVE, DeFi’ın hâlâ canlı olduğunu gösteriyor.

Ancak piyasadaki diğer altcoinler gibi BTC’de yaşanan gerilemede düşüşe mâhkum olan AAVE, günlük grafikte MA20 ve MA200 seviyeleri olan 355 – 305 dolar aralığında sıkışıyor. Burada yatay destek alanı olan 280 – 315 dolar aralığı üzerinde kalmaya devam eden ve kırmızı düşüş trendi altında kalan AAVE’nin bir alçalan üçgen formasyonu oluşturduğu ancak yeşil trend çizgisi dikkate alındığında simetrik üçgen formasyonu oluşturduğu düşünülüyor.

Aave (AAVE) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik MA200’den destek alan AAVE, kırmızı düşüş trendini kırarak kendini yatay direnç seviyesi olan 365 dolar üzerine atabilirse momentumu arkasına alabilir. Böylelikle AAVE’nin sıradaki hedefi 415 – 430 aralığına ilerlediği görülebilir.

Günlük açıdan alım yapılabilecek seviyelerde olduğu görülen AAVE, 280 dolar altındaki kapanışlarda stop olunabilecek şekilde değerlendirilebilir. Bu stratejide öncelikle hedefler 365 dolar 400 dolar olarak belirlenebilir.

Düşüş Trendi Kırılıyor!

Yayın saati itibariyle BTC’de yaşanan yükselişle birlikte harekete geçen AAVE, kısa vadeli olarak değerlendirilen saatlik grafikte düşüş trendini kırıyor.

Aave (AAVE) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan fibonacci düzeltmesindeki 328 – 331 dolar aralığı dikkate alındığında yükselen üçgen formasyonu oluşturduğu, kırmızı düşüş trendi göz önüne alınırsa simetrik üçgen formasyonu oluşturduğu görülen AAVE, bu formasyonların direnç seviyelerini kırmaya çalışıyor. Bu kırılım sonrası sırasıyla 342 – 352 ve 366 dolar dirençlerine ilerlemesi beklenen AAVE’nin ilerleyişini sağlamlaştırabilmesi için 331 dolar üzerinde mum kapanışları yapması gerekiyor.

Son olarak kısa vadeli bu yükseliş stratejisine göre alım yapmak isteyen yatırımcılar, 331 dolar seviyesinin sağlamlaşmasını bekleyerek 328 dolar altı kapanışlarda stop olabilecek şekilde stratejilerini belirleyebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment