CZ Shilliyor Binance Coin (BNB) Yükseliyor! – Detaylı BNB Fiyat Analizi

CZ Shilliyor Binance Coin (BNB) Yükseliyor! – Detaylı BNB Fiyat Analizi

Analizler
Haziran 3, 2021 tarafından kointas
23
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao tarafından zaman zaman bir Elon Musk misaliyle shillenerek yükselişe geçen Binance Coin (BNB), yayın saati itibariyle 419 dolar üzerinden işlem görüyor. I am ready. #BNB NFA — CZ 🔶 Binance (@cz_binance) June 3, 2021   Yavaş yavaş toparlanmaya başladığı görülen kripto para piyasasının bu yükselişine
Binance-CEOsu-Uyardi-Er-yada-Gec-Dusus-Olacak.jpg

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao tarafından zaman zaman bir Elon Musk misaliyle shillenerek yükselişe geçen Binance Coin (BNB), yayın saati itibariyle 419 dolar üzerinden işlem görüyor.

 

Yavaş yavaş toparlanmaya başladığı görülen kripto para piyasasının bu yükselişine eşlik eden Binance’in yerel kripto parası Binance Coin (BNB), CEO CZ tarafından “Ben hazırım” şeklinde bir tweetle duyuruluyor. Ancak BNB’nin şimdilik bu çağrıya bir etki göstermediği görülüyor.

BNB’de Günlük Görünüm Ve Sıradaki Hedefler!

Günlük grafikte 20 Mayıs’tan gelen düşüş trendini art arda gelen yeşil mumlarla güçlü bir şekilde kıran Binance Coin (BNB), trend açısından önemli olan 20 günlük hareketli ortalama üzerinde fiyatlanıyor.

Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş trendi kırılımından sonra yatay direnç seviyesi olan 364 doları da kıran BNB, MA20 seviyesi olan 393 dolar üzerinde kapanış yapmasıyla birlikte MA100 seviyesi olan 403 dolar üzerine çıktı. Burada daha üst bir seviye olan 13 Mayıs’tan gelen düşüş trendini gösteren sarı trend çizgisinde dirençle karşılaşan BNB, 450 dolarlık yatay direncin 17 dolar altına kadar ilerleyebildi.

Sonuç olarak BNB’nin sarı trend çizgisini geçmesi halinde önünde 450 dolar ve MA50 seviyesine denk gelen 502 dolar dirençleri bulunuyor. Ancak bu direnci aşamazsa BNB’de 403 dolar ve 384 dolar civarına bir düşüş gelebilir. Bu tarz bir gerilemenin kırılan MA’lara bir retest olabileceği ve yatırımcıya alım fırsatı verebileceği düşünülüyor.

Güncel MA20 seviyesi olan 384 dolar altındaki mum kapanışlarında fiyatın 364 dolar ve 344 dolar desteklerine doğru çekilebilmesi söz konusu olduğu için MA20 altında stop olunabilir.

4 Saatlikte MA200!

Günlük grafikteki gibi MA seviyelerini yukarı yönlü kırmaya başlayan BNB’nin sıradaki hedefine güncel olarak 488 dolara denk gelen MA200 seviyesi olarak bakılıyor.

Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu süreçte iki adet yükseliş trendi desteği bulunan BNB’nin olası gerilemelerde grafikte belirtilen beyaz ve yeşil trend çizgilerinde destek bulması bekleniyor. Ayrıca yatay destek alanı olan 377 – 392 dolar aralığı, BNB için oldukça büyük önem arz ediyor.

Saatlikte 460 Dolar Hedefli Formasyon!

Son olarak BNB’yi kısa vadede değerlendirmek üzere saatlik grafiğe göz attığımızda basamak şeklinde bir yükseliş trendinin olduğu görülüyor.

Binance Coin (BNB) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu görünüm üzerinde uygulanan trend temelli fibonacci uzatma uygulandığında fiyatın 460 dolarlık formasyon hedefine doğru gitmesi bekleniyor. Ancak beyaz trend kırılımının gerçekleşmesi sonrası dikkatli bir şekilde MA20 seviyesi takip edilerek stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment