Cumhurbaşkanlığı’ndan Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Paylaşımı Geldi!

Cumhurbaşkanlığı’ndan Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Paylaşımı Geldi!

Bitcoin
Mart 3, 2021 tarafından kointas
42
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto paraları yakından takip ediyoruz paylaşımı sonrası bir paylaşım da Cumhurbaşkanlığı’ndan geldi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi twitter hesabından “Son dönemlerde gündemden düşmeyen blok zinciri anlamak için gelin önce terminolojisini inceleyelim.” dedi ve Satoshi Nakamoto, Blockzincir, Blok ve Düğüm kelimelerinin ne anlama geldiğini açıkladı. Açıklamada Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun en üst
1614819577_Cumhurbaskanligindan-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Paylasimi-Geldi.jpg

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto paraları yakından takip ediyoruz paylaşımı sonrası bir paylaşım da Cumhurbaşkanlığı’ndan geldi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi twitter hesabından “Son dönemlerde gündemden düşmeyen blok zinciri anlamak için gelin önce terminolojisini inceleyelim.” dedi ve Satoshi Nakamoto, Blockzincir, Blok ve Düğüm kelimelerinin ne anlama geldiğini açıkladı.

Açıklamada Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun en üst sırada yer alması dikkat çekti.

“Blok zincir sözlüğü” adı altında bir seri başlatan ofisin paylaşımlarına devam edeceği anlaşılıyor.

Türkiye’de kripto paralara olan ilginin artması tüm kurumların dikkatini çekmiş durumda. Hafta içerisinde de Hazine ve Maliye Bakanlığı bir duyuru yaparak “Kripto paralara ilişkin dünya genelinde taşınan kaygıları biz de taşıyoruz.” demişti. Bunun üzerine sosyal medyada yeni bir yasal düzenleme mi gelecek tartışmaları başlamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment