Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Açıkladı! “Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara İlişkin Yeni Düzenlemeler Yolda”

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Açıkladı! “Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara İlişkin Yeni Düzenlemeler Yolda”

Bitcoin
Nisan 16, 2021 tarafından kointas
5
Türkiye gece saatlerinde gelen kripto para ödemelerine ilişkin yönetmeliği tartışmaya devam ederken Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Cemil Ertem kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Reuters’a konuşan Ertem “kripto paralara yönelik yeni düzenlemeler yolda” dedi. Kripto paraların kullanılması ve tasarrufu konusunda daha fazla düzenleme yapılacağını ifade eden Ertem, ilgili birimlerin gerekli hazırlıkları yaptığını
1614819577_Cumhurbaskanligindan-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Paylasimi-Geldi.jpg

Türkiye gece saatlerinde gelen kripto para ödemelerine ilişkin yönetmeliği tartışmaya devam ederken Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Cemil Ertem kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Reuters’a konuşan Ertem “kripto paralara yönelik yeni düzenlemeler yolda” dedi.

Kripto paraların kullanılması ve tasarrufu konusunda daha fazla düzenleme yapılacağını ifade eden Ertem, ilgili birimlerin gerekli hazırlıkları yaptığını söyledi.

Reuters’un bugün yayınlanan yönetmelik ile ilgili sorularını yanıtlayan Ertem şunları aktardı;

“Merkez Bankası bugün önemli bir adım attı. TCMB kripto paraların genel eşdeğer olma fonksiyonunu yasakladı ki bu çok yerindedir. Kripto paralar merkezi olmayan bir tasarruf aracı.

Dolayısıyla Türkiye ve dünyada regülasyonlar henüz söz konusu değil ya da eksik. Dolayısıyla bu sistemlerin bir para birimi gibi kullanılması; kurumlara, bireylere telafisi mümkün olmayan hasar verebilir.

Bu konuda ilgili birimler reform programı kapsamındaki düzenlemeler konusunda hazırlıklarını yapıyor”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment