CryptoQuant Uyardı! “Bu Metriklere Göre Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Devam Edebilir!”

CryptoQuant Uyardı! “Bu Metriklere Göre Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Devam Edebilir!”

Bitcoin
Mayıs 17, 2021 tarafından kointas
17
Teknik olarak iyi görüntü vermediği bir dönemde, Elon Musk’tan ardı ardına gelen darbeler ile sarsılan Bitcoin’de tehlike geçti mi? Bitcoin’de düşüş bitti mi? Popüler analiste Ki Young Ju’ya göre yatırımcılar hala dikkatli olmalı. Musk’ın Açıklamaları Teknik Görünümü Bozdu Musk’ın Tesla’nın Bitcoin sattığını ima ettiği haber sonrası Bitcoin 42200$’a kadar geriledi. Musk’ın kısa süre önce Tesla’nın
1621272244_CryptoQuant-Uyardi-Bu-Metriklere-Gore-Bitcoindeki-BTC-Dusus-Devam-Edebilir.jpg

Teknik olarak iyi görüntü vermediği bir dönemde, Elon Musk’tan ardı ardına gelen darbeler ile sarsılan Bitcoin’de tehlike geçti mi? Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Popüler analiste Ki Young Ju’ya göre yatırımcılar hala dikkatli olmalı.

Musk’ın Açıklamaları Teknik Görünümü Bozdu

Musk’ın Tesla’nın Bitcoin sattığını ima ettiği haber sonrası Bitcoin 42200$’a kadar geriledi.

Musk’ın kısa süre önce Tesla’nın henüz Bitcoin satmadığını açıklaması fiyatın kısa süreliğine yükselmesini sağlasa da, gelen sert düşüşle ile birlikte teknik görüntü ayılar lehine bozulmuş oldu.

Daha yüksek tepeler ve daha düşük dipler yaparak ilerleyen Bitcoin’de günlük Ma 50’den sonra, haftalık Ma 20’de (49100$) kırıldı.

Analistler Musk’ın açıklamalarından ziyade bu açıklamalar sonrası bozulan teknik görünümüne önem veriyor.

Bitcoin’de kısa vadeli tepki alımlarının yanıltıcı olabileceğini belirten CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’da bir veri paylaşarak yatırımcıları uyardı.

“BTC birkaç gün içerisinde geniş bir aralıkta konsolide olacak veya düşüş eğilimi gösterecek gibi görünüyor. Borsalardaki ortalama BTC miktarı önemli ölçüde artıyor. Bu oldukça alışılmadık bir durum. Long pozisyonlarda uzun süre kalmayın. Dikkatli olun”

Kaynak: CryptoQuant

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment