CryptoQuant: “Bitcoin’de Ayı Piyasası Onaylandı Balinalar Borsalara Giriş Yapıyor”

CryptoQuant: “Bitcoin’de Ayı Piyasası Onaylandı Balinalar Borsalara Giriş Yapıyor”

Analizler
Haziran 21, 2021 tarafından kointas
33
  Bitcoin birçok hareketli ortalamasının altında işlem görmeye devam ediyor. Direnç noktalarını kırmakta zorlanan Bitcoin’de alıcıların zayıf oluşu fiyat üzerindeki baskıyı artıyor. Çin’den gelen olumsuz haberler yatırımcıların risk iştahını kapatmışken analiz şirketlerinden de olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju kısa süre yaptığı açıklamada balinaların Bitcoin’lerini borsalara göndermeye başladığını ifade
1624311818_CryptoQuant-Bitcoinde-Ayi-Piyasasi-Onaylandi-Balinalar-Borsalara-Giris-Yapiyor.jpg

 

Bitcoin birçok hareketli ortalamasının altında işlem görmeye devam ediyor. Direnç noktalarını kırmakta zorlanan Bitcoin’de alıcıların zayıf oluşu fiyat üzerindeki baskıyı artıyor.

Çin’den gelen olumsuz haberler yatırımcıların risk iştahını kapatmışken analiz şirketlerinden de olumsuz haberler gelmeye devam ediyor.

Analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju kısa süre yaptığı açıklamada balinaların Bitcoin’lerini borsalara göndermeye başladığını ifade etti.

“Bunu söylemekten nefret ediyorum ama görünüşe göre BTC ayı piyasası onaylandı. Çok fazla balina borsalara BTC gönderiyor.”

Ju bu indikatör için daha önceki paylaşımlarında “tek bir gösterge geleceği kesin olarak göstermez ancak bu veri benim için boğa/ayı ayrımında piyasayı netleştirmek için iyi bir gösterge” notunu düşmüştü.

Bu verinin muhtemel bir düşüş sinyali verdiğini ifade eden Ju, diğer verilerin hala pozitif olduğunu bu nedenle düşüşün uzun sürmeyebileceğini ifade etti.

“Açık olmak gerekirse, benim Bitcoin’deki ayı beklentim çok uzun sürmeyecek belki bir kaç hafta sürebilir. Çünkü market uzun vadede arz/talep dengesi bakımından iyi görünüyor. (örneğin; Stabilcoin oranı ve SSR)”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Add a comment