CoinShares Kötü Haberi Verdi: Kurumsal Yatırımcı, Bitcoin (BTC) Satmaya Başladı mı?

CoinShares Kötü Haberi Verdi: Kurumsal Yatırımcı, Bitcoin (BTC) Satmaya Başladı mı?

Bitcoin
Haziran 8, 2021 tarafından kointas
13
Kripto para analiz ve yatırım şirketi CoinShares, yayınladığı son verisinde kurumsal yatırımcının Bitcoin (BTC) yatırımını çekmeye başladığını ortaya koydu. Bitcoin Yatırımı Azalıyor: Kurumsal Yatırımcı Kaçıyor 7 Haziran tarihli haftalık rapora bakıldığında, kurumsal yatırımcı Bitcoin’e olan temasını azaltmaya devam ediyor. Kurumsal yatırımcının bu hafta CoinShares temelli portföyünde 141 milyon dolarlık BTC satışı olduğu görülüyor. Aslında CoinShares
Bitcoin-BTC-Fiyati-Bu-Ulkede-66300-Dolara-Kadar-Yukseldi-Aradaki.jpeg

Kripto para analiz ve yatırım şirketi CoinShares, yayınladığı son verisinde kurumsal yatırımcının Bitcoin (BTC) yatırımını çekmeye başladığını ortaya koydu.

Bitcoin Yatırımı Azalıyor: Kurumsal Yatırımcı Kaçıyor

7 Haziran tarihli haftalık rapora bakıldığında, kurumsal yatırımcı Bitcoin’e olan temasını azaltmaya devam ediyor. Kurumsal yatırımcının bu hafta CoinShares temelli portföyünde 141 milyon dolarlık BTC satışı olduğu görülüyor.

Aslında CoinShares bazında kurumsal satışların ağır basması ilk olarak mayıs ayında görüldü. Mayıs ayında kripto para sektörünün sert düşüşü sonrasında kurumsal yatırımcıların bir kısmının satış yapmaya başladığı görülmüştü ve haziran ayında da bu trend devam ediyor gibi gözüküyor. Kurumların 10 Mayıs ve 16 Mayıs tarihleri arasında 100 milyon dolarlık kripto para satışı yaptığı bilinirken bu hafta durumun daha kötü olduğu görülüyor.

Bitcoin’in ve Bitcoin tabanlı ürünlerin ticari hacminin de devamlı olarak azalması, hiç iyi bir işaret değil. Bitcoin’in ticari hacmi geçtiğimiz aya göre %62 azaldı ve bu durum düşüşlerin devam edebileceğine dair sinyal veriyor. 2021 yılının başından beri Bitcoin tabanlı ürünlere 4,2 milyar dolarlık sermaye aktığını belirten CoinShares yetkilileri, bunun ise yavaş yavaş şirketten çıkmaya başladığını vurguladı. Kurumların yüklü miktarda BTC satışları yaparken hala Ethereum tabanlı ürünlere fon göndermesi ise dikkat çekici bir gelişme. Buna rağmen BTC düşerken Ethereum da dahil hiçbir kripto paranın ayakta durması mümkün gözükmüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment