Citibank’ın Son Bitcoin Raporu Yayınlandı! “BTC Dönüm Noktasında”

Citibank’ın Son Bitcoin Raporu Yayınlandı! “BTC Dönüm Noktasında”

Bitcoin
Mart 1, 2021 tarafından kointas
24
Bitcoin düştüğü yerden ayağa kalkmış yoluna devam ederken, bir güzel haberde CitiBank’tan geldi. Bitcoin için daha önce 318.000$ hedefi koyan banka analistleri kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili detaylı bir makale paylaştı. Makalenin başlığında Bitcoin’in önemli bir dönüm noktasında olduğu vurgulandı. Makalede dikkat çeken hususların başında kripto paraların uluslararası ticaretteki rolüne ilişkin tespitler yer aldı.
Citibankin-Son-Bitcoin-Raporu-Yayinlandi-BTC-Donum-Noktasinda.jpg

Bitcoin düştüğü yerden ayağa kalkmış yoluna devam ederken, bir güzel haberde CitiBank’tan geldi.

Bitcoin için daha önce 318.000$ hedefi koyan banka analistleri kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili detaylı bir makale paylaştı. Makalenin başlığında Bitcoin’in önemli bir dönüm noktasında olduğu vurgulandı.

Makalede dikkat çeken hususların başında kripto paraların uluslararası ticaretteki rolüne ilişkin tespitler yer aldı. Bankaya göre Bitcoin ana akım para birimi olma yolunca hızla ilerliyor.

“Bitcoin uluslararası ticaret için tercih edilen para birimi olabilir.”

Raporda blockchain teknolojisinin oluşturduğu merkeziyetsiz pazarın yeni bir ekonomi modeli ortaya koyduğu belirtildi. Bitcoin’i blockchain teknolojisinin “kuzey yıldızı” olarak nitelendiren analistler, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde merkez bankalarının çıkaracağı dijital para birimleri ile yarışacağını ifade etti. Bu yarışta kimin kazanacağını hız, ölçeklenebilirlik, verimlilik gibi hususlar belirleyecek.

Makalede Bitcoin’in geleceği için “kurumsal coşkunun” soğumaması gerektiği hatırlatıldı. Analistlere göre kurumsal şirketlerin ilgisi azalırsa Bitcoin spekülatif köklerine geri dönebilir.

Raporun sonuç bölümünde Bitcoin’deki on yıllık ilerleme, geleceğinden bağımsız olarak onu dikkate almaya değer kılıyor denildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment