Çinli Madenci Hükümetin Bitcoin (BTC) Hamlesini Yorumladı! Bundan Sonra Ne Olacak?

Çinli Madenci Hükümetin Bitcoin (BTC) Hamlesini Yorumladı! Bundan Sonra Ne Olacak?

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
14
Geçtiğimiz hafta Çin hükümetinden gelen olumsuz açıklamalar sonrası Bitcoin’de büyük düşüşler yaşanmıştı. Çin’in en büyük madencilik havuzlarından birisi olan BTC.TOP’un CEO’su Jiang Zhuoer, Çin hükümetinin gelecekteki olası yaptırımlarının endüstriyi nasıl etkileyebileceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Zhuoer, Çin’in daha önce de Bitcoin’e yönelik çeşitli yasaklar koyduğunu ancak bunların bir şekilde aşıldığını ve bu yasaklarda sonra geçiş süresi
Cin-Merkez-Bankasi-Baskan-Yardimcisi-Bu-Sefer-Olumlu-Bitcoin-BTC.jpg

Geçtiğimiz hafta Çin hükümetinden gelen olumsuz açıklamalar sonrası Bitcoin’de büyük düşüşler yaşanmıştı.

Çin’in en büyük madencilik havuzlarından birisi olan BTC.TOP’un CEO’su Jiang Zhuoer, Çin hükümetinin gelecekteki olası yaptırımlarının endüstriyi nasıl etkileyebileceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Zhuoer, Çin’in daha önce de Bitcoin’e yönelik çeşitli yasaklar koyduğunu ancak bunların bir şekilde aşıldığını ve bu yasaklarda sonra geçiş süresi için fırsat verildiğini ifade etti.

Çin hükümetinin hedefinde endüstriyel madencilik olduğunu düşünen Zhuoer, Çin’de küçük ve orta ölçekli madencilik faaliyetlerinin devam edeceğini ifade etti.

“Belirgin Bir Değişiklik Olmayacak”

Çin’in yaptırımlarının nasıl bir sonuç doğurabileceğini de yorumlayan Zhuoer şunlar ifade etti:

” Çin’deki Bitcoin madenciliği endüstriyel boyuttaki veri merkezlerinden ev madencilerine, küçük veya orta ölçekli madencilere kayacak. Bunun dışında madencilik normal bir şekilde var olmaya devam edecek. Bitcoin ağındaki hash rate % 50 azalsa bile Bitcoin her zaman güçlü olacaktır.

Ev madencileri daha yüksek elektrik maliyetleri ödese de, tüm endüstri daha az verimli hale gelecektir. Çalışan makinelerin sayısı azalır ve birim başına çıktı artar. Bu da artan güç maliyetlerinin etkisini dengeleyecektir.

Bu işin sonunda Çin’in hash rate gücü tıpkı 2017’de borsaların yasaklanması sonrasında paranın yurt dışına akması gibi yine yurt dışına akacak ve Çin’in küresel hash gücü dağılımındaki rolü önemli ölçüde azalacaktır.

Hash gücünün yer değiştirmesi dışında Bitcoin ağının tamamında belirgin bir değişiklik olmayacak.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment