Çin’in En Büyük Borsası Huobi, Çin’li Yatırımcıların Yeni Vadeli Hesap Açmasını Yasakladı Mı?

Çin’in En Büyük Borsası Huobi, Çin’li Yatırımcıların Yeni Vadeli Hesap Açmasını Yasakladı Mı?

Bitcoin
Mayıs 22, 2021 tarafından kointas
14
Çin hükümeti tarafından Bitcoin madenciliği ve ticareti konusunda daha geniş tedbirler uygulanacağına ilişkin yapılan açıklamalardan sonra belirsizlik devam ediyor. Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin “Bitcoin madenciliği konusunda sert tedbirler alacağız” şeklindeki açıklamalarını “Bitcoin Çin’de yasaklanıyor” şeklinde aktaran haber kaynaklarının etkisiyle panik giderek büyüdü ve Bitcoin 33500$’a kadar geri çekildi. Çin dijital yuanı ön plana çıkarmak
1621709159_Cinin-En-Buyuk-Borsasi-Huobi-Cinli-Yatirimcilarin-Yeni-Vadeli-Hesap.jpg

Çin hükümeti tarafından Bitcoin madenciliği ve ticareti konusunda daha geniş tedbirler uygulanacağına ilişkin yapılan açıklamalardan sonra belirsizlik devam ediyor.

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin “Bitcoin madenciliği konusunda sert tedbirler alacağız” şeklindeki açıklamalarını “Bitcoin Çin’de yasaklanıyor” şeklinde aktaran haber kaynaklarının etkisiyle panik giderek büyüdü ve Bitcoin 33500$’a kadar geri çekildi.

Çin dijital yuanı ön plana çıkarmak için Bitcoin konusunda daha sert tedbirler almaya hazırlansa da bu Bitcoin’i yasakladığı anlamı taşımıyor.

Çin’den gelen bu olumsuz haber akışının borsalar ve yatırımcılar üzerine nasıl bir etkisi olacağı bilinmezken bazı borsalar bu açıklamalardan sonra bir takım tedbirler almaya başladı.

Çinli gazeteci Colin Wu’nun aktardığına göre Çin’in en büyük borsası Huobi, Çinli kullanıcıların yeni vadeli işlem hesabı açmasını izin vermiyor.

Wu tarafından paylaşılan görselde Çinli bir yatırımcının Huobi müşteri hizmetleri ile yaptığı görüşme görülüyor.

Konuşma şu şekilde:

Vadeli İşlemler-Yoke: Merhaba, yardım edebilir miyim?

Müşteri: Yeni kullanıcılar sözleşme açamaz mı?

Vadeli İşlemler-Yoke: Huobi Sözleşmesi şu anda Çinli kullanıcılar için hesap açmayı desteklemiyor.

Müşteri: Önceden doğrulanmış bir hesap açılabilir mi?

Vadeli İşlemler-Yoke: Kimliği doğrulanmış ancak henüz sözleşme açmamış hesaplar açılamaz.

Müşteri: Tamam teşekkür ederim.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment