Çin’in En Büyük Bankalarından Birisi, Kullanıcılarına Bitcoin Yasağı Getirdi

Çin’in En Büyük Bankalarından Birisi, Kullanıcılarına Bitcoin Yasağı Getirdi

Bitcoin
Haziran 21, 2021 tarafından kointas
24
Çin’in en büyük dört bankasından birisi olan ve mevcut verilere göre dünyanın en büyük üçüncü bankası konumundaki Çin Tarım Bankası, kullanıcıların Bitcoin işlemleri yapmasını resmen yasakladı. Çin Tarım Bankasından Bitcoin Yasağı Çin Tarım Bankası tarafından yayınlanan bir gönderiye göre, Bitcoin gibi “sanal para birimleri” içeren işlemler tamamen yasaklandı. Banka eğer bu tip işlemlerde bulunan kullanıcıları tespit
Cindeki-Bitcoin-BTC-Madencileri-Panik-Icerisinde-Indirimli-Satislar-Basladi.jpg

Çin’in en büyük dört bankasından birisi olan ve mevcut verilere göre dünyanın en büyük üçüncü bankası konumundaki Çin Tarım Bankası, kullanıcıların Bitcoin işlemleri yapmasını resmen yasakladı.

Çin Tarım Bankasından Bitcoin Yasağı

Çin Tarım Bankası tarafından yayınlanan bir gönderiye göre, Bitcoin gibi “sanal para birimleri” içeren işlemler tamamen yasaklandı. Banka eğer bu tip işlemlerde bulunan kullanıcıları tespit ederse hesaplarını askıya alacak ve ilgili departmanlara da bunu rapor edecek. Bu da aslında söz konusu kullanıcıların fişleneceği anlamına geliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu haber öncesinde 35.000 dolar seviyesine kadar yükselse de bu haber ile beraber sert bir düşüş yaşadı. BTC, son 24 saat içerisinde %7,1 düşüş yaşadı ve bu düşüşün Çin’den gelen kötü haberler ile daha da körüklendiği görülüyor.

Çin’den gelen kötü haberler mayıs ayında başlamıştı ve Çin’deki Bitcoin madencilerine yönelik yasaklardan sonra şimdi de banka yasaklarının gelmesi endişeyi arttırdı.

Çin içerisinde Bitcoin ve kripto paralara karşı bir yasak olsa da kullanıcılar her zaman OTC gibi ek kanalları kullanabilmekteydi. Şimdi gelen banka yasağı ise durumu çok daha ciddi bir konuma sokuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment