Çin’in Bitcoin Darbesine Bir Destek de Huobi’den Geldi!

Çin’in Bitcoin Darbesine Bir Destek de Huobi’den Geldi!

Bitcoin
Haziran 16, 2021 tarafından kointas
75
Çin’in Bitcoin madenciliğine yönelik olumsuz tutumunun tavan yaptığı şu son günlerde en son haber Yunnan bölgesinden gelmişti. Bilindiği gibi Yunnan Enerji Departmanı sözcüsü tarafından da doğrulanan haberde Yunnan bölgesinde Bitcoin madenciliğine dair her türlü işlemin yasaklandığı gündeme bomba gibi düşmüş ve bu son gelişmeyle ülkedeki 3 önemli bölgede (İç Moğolistan, Sincan Uygur Özerk bölgesi, Yunnan)
1621709159_Cinin-En-Buyuk-Borsasi-Huobi-Cinli-Yatirimcilarin-Yeni-Vadeli-Hesap.jpg

Çin’in Bitcoin madenciliğine yönelik olumsuz tutumunun tavan yaptığı şu son günlerde en son haber Yunnan bölgesinden gelmişti. Bilindiği gibi Yunnan Enerji Departmanı sözcüsü tarafından da doğrulanan haberde Yunnan bölgesinde Bitcoin madenciliğine dair her türlü işlemin yasaklandığı gündeme bomba gibi düşmüş ve bu son gelişmeyle ülkedeki 3 önemli bölgede (İç Moğolistan, Sincan Uygur Özerk bölgesi, Yunnan) söz konusu faaliyetler durdurulmuştu.

Şu an için Bitcoin madenciliğinin yasaklanmadığı tek stratejik bölge Siçuan eyaleti. Hal böyle olunca da madencilik faaliyetleri için cazibesini giderek kaybeden Çin; yerini ABD, Singapur ve Hong Kong gibi ülkelere kaptırmış durumda. Bir anlamda madencilerin ayakta kalabilmek için farklı bölgelere yönelmekten başka çaresi kalmamış durumda.

Bir Darbe de Huobi’den!

Tüm bu olumsuz gelişmelerin ardından Bitcoin’e yönelik bir darbe de Huobi’den geldi. Ünlü borsa maksimum kaldıraç oranını 125x’ten 5x’e indirdiğini açıkladı. Ülkenin en tanınmış kripto para borsasının bu son kararıyla yeni kullanıcıların kaldıraç kullanması da mümkün olmaktan çıkıyor.

Bitcoin’in Düşüşünün Arkasındaki Etkenlerden Biri de Çin!

Bitcoin’in özellikle son dönemdeki hızlı çöküşünün en önemli nedenlerinden biri de kuşkusuz Pekin’in Bitcoin madenciliğine yönelik olumsuz ve sert tavırları.

Özellikle ülkedeki madenciler için farklı bölgelere kaymaktan başka çare kalmamış görünüyor çünkü kısa vadede Çin hükümetinin söz konusu kararlarında daha da sertleşmesi muhtemel görünüyor. Lider kripto para birimi bu son gelişmelerin ardından an itibarı ile 39.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment