Çin’in Bitcoin (BTC) Madenciliğine Yönelik Son Yasağı da Onaylandı

Çin’in Bitcoin (BTC) Madenciliğine Yönelik Son Yasağı da Onaylandı

Bitcoin
Haziran 12, 2021 tarafından kointas
16
Çin, birbiri ardına gelen Bitcoin (BTC) ve madencilik yasakları ile kesinlikle korku ve panik yaratmayı başardı. Çin’in ilk olarak İç Moğolistan, daha sonra Sincan Uygur Özerk bölgesi ve şimdi de Yunnan eyaletinde Bitcoin madenciliğine yönelik yasaklama getirdiği ortaya çıktı. Yapılan küresel anlaşma gereği karbon emisyon hedeflerine ulaşmak için çalışan Çin yönetimi, bu kapsam da fosil
Bitcoin-BTC-Cag-Atliyor-–-Taproot-Yukseltmesi-Kabul-Gormeye-Basladi.jpg

Çin, birbiri ardına gelen Bitcoin (BTC) ve madencilik yasakları ile kesinlikle korku ve panik yaratmayı başardı. Çin’in ilk olarak İç Moğolistan, daha sonra Sincan Uygur Özerk bölgesi ve şimdi de Yunnan eyaletinde Bitcoin madenciliğine yönelik yasaklama getirdiği ortaya çıktı.

Yapılan küresel anlaşma gereği karbon emisyon hedeflerine ulaşmak için çalışan Çin yönetimi, bu kapsam da fosil yakıt tabanlı birçok Bitcoin madencilik tesisini ya kapattı ya da kapatmaya hazırlanıyor.

Bitcoin Madenciliğine Bir Darbe Daha

Haftanın son günlerinde ise Yunnan ile ilgili kötü haber geldi. Yunnan Enerji Departmanı sözcüsü tarafından yapılan açıklama öncesi, bölgedeki en büyük madencilik şirketlerinden BTC.TOP’ın CEO’su konu hakkında açıklama yapmıştı. BTC.TOP yöneticisi, Yunnan bölgesinde de Bitcoin madenciliğinin yasaklandığını ve kendilerine işlemleri sonlandırma tebligatı geldiğini vurguladı. Yunnan Enerji Departmanı sözcüsü ise olayları resmi olarak doğruladı ve bütün kripto para madencilerinin haziran ayı sonuna kadar bölgeyi terk etmesini istediğini vurguladı. Sina gibi güvenilir kaynaklar tarafından da benzer bir gelişme duyuruldu ve haber doğrulandı.

Basın açıklamasında ise bölgedeki bütün madencilik işlemlerinin haziran sonuna kadar sonlandırılması gerektiği, buna uymayanların ise çeşitli cezalara çarptırılacağı vurgulanıyor. Kullanıcının “izin veya lisans olmadan” yaptığı her madencilik operasyonunu yasadışı olarak gören Yunnan, Çin’in politikasını da net bir şekilde ortaya koyuyor.

Şu an Çin içerisinde Bitcoin madenciliğinin zarar görmediği tek noktanın ise Siçuan eyaleti olduğu söylenebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment