Çin’in Bitcoin Baskısı Devam Edecek Mi? “Sırada Merkez Bankası, SPK ve Enerji Bürosu Olabilir!”

Çin’in Bitcoin Baskısı Devam Edecek Mi? “Sırada Merkez Bankası, SPK ve Enerji Bürosu Olabilir!”

Bitcoin
Haziran 5, 2021 tarafından kointas
13
Bir yanda Elon Musk’ın manipülasyonları diğer yanda Çin’in baskısı Bitcoin üzerindeki olumsuz etkisini korumaya devam ediyor. Kripto para sektörü ve Bitcoin madenciliği için Çin önemli bir konuma sahip. Bu nedenle oradan gelen her olumsuz habere market büyük tepki veriyor. Son olarak Çin’in Twitter’ı Weibo’nun çok sayıda kripto para hesabını engellemesi ile Bitcoin’de yüzde 5’lik bir
Cinin-Yeni-Enerji-Politikalari-Bitcoin-BTC-Madenciligine-Zarar-Verebilir.jpg

Bir yanda Elon Musk’ın manipülasyonları diğer yanda Çin’in baskısı Bitcoin üzerindeki olumsuz etkisini korumaya devam ediyor.

Kripto para sektörü ve Bitcoin madenciliği için Çin önemli bir konuma sahip. Bu nedenle oradan gelen her olumsuz habere market büyük tepki veriyor. Son olarak Çin’in Twitter’ı Weibo’nun çok sayıda kripto para hesabını engellemesi ile Bitcoin’de yüzde 5’lik bir geri çekilme yaşandı.

Çinli gazeteci Colin Wu, Çin’in sosyal medyasının “Propaganda Departmanı” tarafından yönetildiğini ve söz konusu yasaklamaların kalıcı olacağını ifade etti. Wu, Çin ulusal medyasının Bitcoin ve kripto para yönelik savaş halinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Çin Baskısı Devam Edecek Mi?

Wu, Çin’in birçok kurumunun henüz kendi alanları ile ilgili baskı politikalarını açıklamadığını belirterek böyle bir riskin var olduğunu düşünüyor. Ancak baskıların yoğunluğu ve zamanlaması konusundaki belirsizlik devam ediyor.

“Henüz Merkez Bankası’nın borsalar üzerindeki, SPK’nın kara para aklama konusundaki, enerji bürosunun madencilik üzerindeki yaptırımları yayınlanmadı.

Bu departmanların baskı politikası uygulayıp uygulamayacaklarını tahmin etmek çok zor. Zira bugün Weibo hesaplarının yasaklanması da beklenmedik bir durumdu.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment