Çin’den Sonra Japonya’nın Da Kripto Paralara İlişkin Yaptırım Yaptığı Ortaya Çıktı!

Çin’den Sonra Japonya’nın Da Kripto Paralara İlişkin Yaptırım Yaptığı Ortaya Çıktı!

Bitcoin
Mayıs 30, 2021 tarafından kointas
17
Elon Musk ve Vitalik Buterin arasında başlayan savaşla birlikte sarsılmaya başlayan kripto para piyasası, başta Çin olmak üzere ülkelerden gelen yasaklama ve regülasyon haberleriyle büyük yara aldı. Bitcoin’in (BTC) kendini toparlamaya ve piyasaya öncü olmaya çalıştığı her hareketinde gelen FUD haberleriyle birlikte gelen satış baskısı, her defasında adeta BTC’nin kafasına vurdu. Bu haberlerden sonra yavaşlayan
Cinden-Sonra-Japonyanin-Da-Kripto-Paralara-Iliskin-Yaptirim-Yaptigi-Ortaya.png

Elon Musk ve Vitalik Buterin arasında başlayan savaşla birlikte sarsılmaya başlayan kripto para piyasası, başta Çin olmak üzere ülkelerden gelen yasaklama ve regülasyon haberleriyle büyük yara aldı.

Bitcoin’in (BTC) kendini toparlamaya ve piyasaya öncü olmaya çalıştığı her hareketinde gelen FUD haberleriyle birlikte gelen satış baskısı, her defasında adeta BTC’nin kafasına vurdu. Bu haberlerden sonra yavaşlayan ve tatsız bir hâl alan piyasada en son olarak yine Çin’den gelen ve madencilerle ilgili olan bir FUD haberi yer alıyor.

Japonya’dan Bybit’e Türev Borsa Engeli!

Kripto paraların Çin tarafındaki nabzını tutan ve yatırımcıları sık sık bilgilendiren Çinli gazeteci Colin Wu, son paylaşımında Japonya’nın Bybit’e karşı olan türev borsa yani vadeli işlemler engeli yer alıyor.

28 Mayıs tarihli olduğu belirtilen mailde Japonya Finansal Hizmetler Ajansı, Bybit’e Japonya’da ikamet edenlere karşı kaydolmadan türev borsada yapılan işlemlerle ilgili uyarıda bulundu.

Wu, Binance ve Huobi’den sonra dünyanın en büyük üçüncü ve Çinli bir ekip tarafından inşa edilen sözleşmeli borsa olan Bybit, Çin’den tamamen çekildiğini açıkladığını belirtiyor.

Ayrıca Japonya tarafından uyarılmadan önce de İngiltere tarafından uyarılan ve İngiliz pazarından çekildiğini duyuran Bybit, türev borsalar arasındaki büyüklüğü açısından oldukça önemli bir yer alıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment