Çin’de Bitcoin (BTC) Madencilik Yasakları Bitmiyor: Siçuan Hükümeti Harekete Geçti

Çin’de Bitcoin (BTC) Madencilik Yasakları Bitmiyor: Siçuan Hükümeti Harekete Geçti

Bitcoin
Mayıs 27, 2021 tarafından kointas
25
Çin Devlet Konseyi tarafından yayınlanan açıklama sonrasında kripto para madenciliği ve alım satımının ülke genelinde yasaklanacağına yönelik beklentiler, piyasayı tepetaklak etti. Bitcoin (BTC) fiyatı bu korku ile 30.000 dolara kadar gerilerken, şimdiye kadar sadece İç Moğolistan yönetimi tarafından korkulan duyuru yapıldı. Bitcoin Madencileri İçin Kritik Gün: 2 Haziran İç Moğolistan yönetimi tarafından 8 maddelik bir
Cinde-Bitcoin-BTC-Madencilik-Yasaklari-Bitmiyor-Sicuan-Hukumeti-Harekete-Gecti.jpeg

Çin Devlet Konseyi tarafından yayınlanan açıklama sonrasında kripto para madenciliği ve alım satımının ülke genelinde yasaklanacağına yönelik beklentiler, piyasayı tepetaklak etti. Bitcoin (BTC) fiyatı bu korku ile 30.000 dolara kadar gerilerken, şimdiye kadar sadece İç Moğolistan yönetimi tarafından korkulan duyuru yapıldı.

Bitcoin Madencileri İçin Kritik Gün: 2 Haziran

İç Moğolistan yönetimi tarafından 8 maddelik bir yönetmelik yayımlandı. İlgili yönetmelik içerisinde kripto para madenciliğine yönelik sert maddelerin yer almasına ek olarak yasa dışı madencilik yapanların sosyal kredi notlarının bile etkilenebileceği belirtildi. İç Moğolistan yönetiminin sert kurallarından ve adımından sonra şimdi ise Siçuan hükümeti benzer bir adım atmaya hazırlanıyor.

Çin Ulusal Enerji Yönetimi, 2 Haziran tarihinde Chengdu içerisinde sanal bir sempozyum düzenleyecek ve Bitcoin madenciliğinin Siçuan bölgesinde yasaklanmasının etkilerini ele alacak. Regülatörler, Siçuan’ın Bitcoin madencilerine önemli imkanlar sağlayan hidro-elektrik tesislerinin durumunu görüşüp bunların madencilere kapatılıp kapatılmaması yönünde oy kullanacak.

Siçuan, ucuz enerji nedeniyle Bitcoin madenciliğinin merkezi olarak biliniyor ve böyle bir durumun yaşanması Bitcoin hash rate’ini olumsuz etkileyebilir. Geçtiğimiz ağustos ayında bölgede oluşan sel felaketi, Bitcoin’in hash rate’inin bir anda %25 düşmesine yol açmıştı.

Bitcoin fiyatı ise 40.000 doları gördükten sonra Siçuan haberlerinin yayılması ile yeniden 38.000 dolar bandına çekildi. Siçuan cephesinden gelen haber ise kritik olacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment