Çin Merkez Bankası, Bankaları Uyardı! Gündem: Bitcoin

Çin Merkez Bankası, Bankaları Uyardı! Gündem: Bitcoin

Bitcoin
Haziran 21, 2021 tarafından kointas
27
Çinli bankaların Bitcoin işlemlerini yasaklayacağına ve kripto para borsalarına fon sağlamayı durduracağına ilişkin haberlerden sonra bir haber de Çin Merkez Bankasından geldi. Çin merkezli haber kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Çin Merkez Bankası Çin’in önde gelen bankaları Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarrufu Bankası, Sanayi Bankası ve Alipay’in de
Cin-Merkez-Bankasi-Baskan-Yardimcisi-Bu-Sefer-Olumlu-Bitcoin-BTC.jpg

Çinli bankaların Bitcoin işlemlerini yasaklayacağına ve kripto para borsalarına fon sağlamayı durduracağına ilişkin haberlerden sonra bir haber de Çin Merkez Bankasından geldi.

Çin merkezli haber kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Çin Merkez Bankası Çin’in önde gelen bankaları Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarrufu Bankası, Sanayi Bankası ve Alipay’in de aralarında bulunduğu finans kuruluşları ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Merkez Bankası yetkilileri tarafından yapılan uyarılarda, Bitcoin ve kripto para birimlerinin mali ve ekonomik düzeni bozduğu, yasadığı işlemler ve kara para aklamaya ilişkin riskleri artırdığı belirtildi.

Bankaların Bitcoin ve kripto para işlemlerine ilişkin daha titiz davranması gerektiği belirtilen bildirimde Çin hükumeti tarafından daha önce çıkarılan yasal düzenlemelere atıf yapıldı.

Bankaların kripto para borsalarını ve tezgahüstü ticaret platformlarını kapsamlı şekilde araştırmaları ve tanımlamaları gerektiği ifade edildi.

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin 32.000$ seviyesine kadar geri çekilip yeniden 33.000$’ın üzerine çıkmayı başardı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment