Chainlink (LINK) Kritik Seviyelerde! – İşte Önemli Seviyeler

Chainlink (LINK) Kritik Seviyelerde! – İşte Önemli Seviyeler

Analizler
Haziran 7, 2021 tarafından kointas
41
Oldukça sıkıcı günler geçiren kripto para piyasasında Bitcoin’le (BTC) birlikte birçok altcoinde sıkışan formasyonlar ve fiyatlar görülüyor. Bu sıkışan altcoinlerden birisi olan ve kritik seviyelere gelen Chainlink (LINK), yayın saati itibariyle 25.5 dolar üzerinden alıcı buluyor. Günlük Grafikte Kritik Seviye! Coinmarketcapte Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinler arasında 11.58 milyar dolar piyasa
Chainlink-LINK-50-Dolari-Mi-Hedefliyor-–-LINK-Teknik-Analizi.jpg

Oldukça sıkıcı günler geçiren kripto para piyasasında Bitcoin’le (BTC) birlikte birçok altcoinde sıkışan formasyonlar ve fiyatlar görülüyor. Bu sıkışan altcoinlerden birisi olan ve kritik seviyelere gelen Chainlink (LINK), yayın saati itibariyle 25.5 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlük Grafikte Kritik Seviye!

Coinmarketcapte Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinler arasında 11.58 milyar dolar piyasa değeriyle 15. Sırada bulunan Chainlink (LINK), günlük grafikte MA200 desteğine çekiliyor.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yatırımcıları şoke eden son düşüş dalgasından sonra kendini MA200 seviyesi üzerine atmayı başaran ve MA100 – MA200 aralığında ilerleyen LINK, güncel olarak 26.138 dolara denk gelen MA200 desteğine doğru düşüş yaşıyor. Yatay ilerleyişine gölge düşüren ve güncel olarak 28.052 dolara denk gelen MA20 altında ezilen LINK, yükselen kanal görünümünün de alt bandında bulunuyor. Yatırımcılarda büyük bir endişe uyandıran bu seviyeler, LINK için oldukça kritik görünüyor.

İlerleyen günlerde LINK MA200 seviyesini kaybederse daha büyük bir düşüşle karşı karşıya gelebilir. Yatırımcılar bu durumu göz önünde bulundurarak stop olma gereği duyabilirler. Ancak Bitcoin (BTC) yükselişe geçer ve piyasa da onu izlerse LINK’in MA20 seviyesini yukarı kırdığını ve MA100 seviyesi olan 33.24 dolara doğru yükseldiğini görebiliriz.

4 Saatlik Görünüm!

Günlük grafikte oldukça kritik bir seviyede olan LINK, 4 saatlikte incelendiğinde 53 dolarlık zirve seviyeden gelen düşüş trendini kırdığı görülüyor. Bu kırılıma rağmen hacim bulamadığı için yükselişe geçemeyen LINK, bir diğer düşüş trendi olan kırmızı çizgide karşılaştığı satış baskısıyla yeşil destek çizgisine doğru ilerliyor.

Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Kırmızı ve yeşil trend çizgileriyle gösterilen simetrik üçgen formasyonunda yukarı yönlü fake bir kırılım gösteren ancak geri üçgen içine dönen LINK, destek alanı olan 25.39 – 26.34 dolar aralığına doğru gerilemeye devam ediyor. Bu görünüme göre alım yapmak isteyen yatırımcılar, 25.39 dolar altındaki mum kapanışlarında stop olma yoluna gidebilir.

Yükselen Kanal Fraktalı!

Son olarak kısa vadeli olarak baktığımız saatlik grafikte LINK’in oluşturduğu son üç yükselen kanaldaki benzerlikler dikkat çekiyor.

Chainlink (LINK) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Her yükselen kanalın tam da alt bandında EMA21’i aşağı yönlü kıran ve ardından yaklaşık %12’lik bir düşüş yaşayan LINK, yeniden aynı görünümü gösteriyor. Buradaki benzerlik açısından fiyatın aynı hareketi yapması ve %12’lik bir düşüş yaşaması halinde 24.45 dolar civarının hedef olması bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment