Brett Heath, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarla İlgili Korkutucu Tahminini Açıkladı

Brett Heath, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarla İlgili Korkutucu Tahminini Açıkladı

Bitcoin
Mayıs 28, 2021 tarafından kointas
21
Mart 2020’de kendini gösteren koronavirüs salgınının ekonomik etkileri, hala bitmiş sayılmaz. ABD Başkanı Joe Biden’ın, trilyonlarca dolarlık teşvik paketlerinden sonra şimdi de 6 trilyon dolarlık bir paket için düğmeye basması da tam olarak bunu gösteriyor. Bitcoin (BTC) ve kripto paralara bu mali genişleme ortamından oldukça iyi faydalansa da ünlü bir CEO’ya göre krizin tetikleyicisi de
Brett-Heath-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Paralarla-Ilgili-Korkutucu-Tahminini.jpeg

Mart 2020’de kendini gösteren koronavirüs salgınının ekonomik etkileri, hala bitmiş sayılmaz. ABD Başkanı Joe Biden’ın, trilyonlarca dolarlık teşvik paketlerinden sonra şimdi de 6 trilyon dolarlık bir paket için düğmeye basması da tam olarak bunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara bu mali genişleme ortamından oldukça iyi faydalansa da ünlü bir CEO’ya göre krizin tetikleyicisi de kripto paralar olabilir.

Kripto Paralar, Ekonomik Krize mi Yol Açacak?

Metalla Royalty & Streaming CEO’su Brett Heath, kripto para birimlerinin büyük bir ekonomik krizi tetikleyeceğini ifade etti. Kanada merkezli şirketin CEO’su, daha önceki büyük ekonomik krizlerin hep yeni teknolojik gelişmeler veya finans araçları tarafından tetiklendiğine dikkat çekti. Kitco News’e demeç veren CEO, kripto paraların da tam olarak ikisine birden uyduğunu düşünüyor.

Son dönemlere baktığınızda ve ekonomik krizleri incelediğinizzde, bunların hepsinin ortak bir şeylere sahip olduğunu görüyorsunuz. Bu ortak şeylerin birisi yeni bir finans ürününün veya çok net anlaşılamayan bir teknolojinin yaygın kullanıma ulaşması olarak gözüküyor.”

2008 yılındaki krizin sebebini mortgage kredilerine bağlı menkul kıymetler ve teminatlar olarak gösteren CEO, bunun aslında 2000’li yıllarda kendini hissettiren internetin yaygın kullanımından da etkilendiğini vurguladı.

Kripto paraların hem yeni teknolojik gelişme hem de finans ürünü statüsüne girdiğini ifade eden CEO, bunun tam olarak kriz sebebi olacağını düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment