Block Fi Yanlışlıkla Bitcoin (BTC) Dağıttı!

Block Fi Yanlışlıkla Bitcoin (BTC) Dağıttı!

Bitcoin
Mayıs 19, 2021 tarafından kointas
12
Amerikalı kripto para ödünç verme uygulaması Block Fi inanılmaz bir hataya imza attı. Şirket bazı kullanıcılara dolar olarak göndermesi gereken ödülleri BTC olarak gönderdi. Block Fi bugün bazı promosyon ödüllerini dağıttı. Söz konusu ödüllerin Mart ayına ilişkin olduğu ve belirli bir hacim üzerinde işlem yapan müşterileri kapsadığı ifade edildi. Ancak bu işlem sırasında yapılan bir
Block-Fi-Yanlislikla-Bitcoin-BTC-Dagitti.jpg

Amerikalı kripto para ödünç verme uygulaması Block Fi inanılmaz bir hataya imza attı. Şirket bazı kullanıcılara dolar olarak göndermesi gereken ödülleri BTC olarak gönderdi.

Block Fi bugün bazı promosyon ödüllerini dağıttı. Söz konusu ödüllerin Mart ayına ilişkin olduğu ve belirli bir hacim üzerinde işlem yapan müşterileri kapsadığı ifade edildi. Ancak bu işlem sırasında yapılan bir hata nedeniyle ABD doları olarak gönderilmesi gereken ödüller BTC olarak gönderildi. Sosyal medya paylaşımlarına göre 700$ alması gereken bir yatırımcı 700 BTC ödül aldı.

700 BTC’nin bugünkü değeri yaklaşık 26.6 milyon dolar.

Durum Block Fi tarafından fark edilip düzeltilse de bazı yatırımcıların çok hızlı davranarak BTC’leri cüzdanlarına çektiği ifade edildi.

Block Fi CEO’su Zac Prince The Block’a konuştu ve şunlar aktardı:

“Riskimiz şu anda 200 BTC’den daha az. Hatalı ödemelerden sonra yapılan çekim miktarı da bundan daha fazla değil. 100’den daha az müşteri ve birkaç BTC söz konusu. Zaten bu müşterilerin yarısından fazlası istemeden çektikleri fonları iade etti.”

Prince’nin net rakamları vermekten çekindiği ifade edildi.

Block Fi’nin hatalı olarak yatırılan fonları iade etmeyen müşterilerine karşı yasal yollara müracaat edebileceğini belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment