Bitfinex Balinaları Bitcoin’de Dumpa Hazırlanıyor!

Bitfinex Balinaları Bitcoin’de Dumpa Hazırlanıyor!

Bitcoin
Haziran 13, 2021 tarafından kointas
10
Bitcoin dün yaşadığı yüzde 5’lik gerilemeden sonra bugün yüzde 1.2 primli işlem görmeye devam ediyor. Şu sıralar 36.000$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin’de günlük MA 20 önemini koruyor. Sert düşüşlerden sonra iki defa bu direnci kırmayı başaran BTC, üzerinde tutunamayarak MA20’nin altına geriledi. Şuan da 36538 $ seviyesinden geçen Günlük MA20 önümüzdeki en büyük direnç. Bitcoin’de
Bitcoin-BTC-Sert-Dustu-Bu-Soylenti-Dususu-Tetiklemis-Olabilir.jpg

Bitcoin dün yaşadığı yüzde 5’lik gerilemeden sonra bugün yüzde 1.2 primli işlem görmeye devam ediyor.

Şu sıralar 36.000$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin’de günlük MA 20 önemini koruyor. Sert düşüşlerden sonra iki defa bu direnci kırmayı başaran BTC, üzerinde tutunamayarak MA20’nin altına geriledi. Şuan da 36538 $ seviyesinden geçen Günlük MA20 önümüzdeki en büyük direnç.

Bitcoin’de uzun bir aradan sonra short pozisyonların ağırlıklı olduğunu ve shortçuların fonlama maliyetini üstlendiğini gözlemliyoruz.

Bu noktada Bitfinex balinaları ön plana çıkıyor. Haziran ayından itibaren Bitfinex short pozisyonlarında %1400’lük bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Benzer şekilde Bitfinex  balinaların 26 Kasım ve 19 Mayıs tarihlerinde ciddi oranda short pozisyon açtıkları ve bu pozisyonları boşaltırken fiyatın %10 ile %30 oranında ciddi bir düşüşe neden olduğu görülüyor.

Bitfinex’de short pozisyon açan balinaların bu pozisyonları karla kapatmak için daha önce olduğu gibi fiyatı dumplama ihtimalleri göz ardı edilmemeli. Bu noktada ne kadarlık short pozisyon açmak istediklerini bilmediğimiz için bu düşüşler hemen gerçekleşmeyebilir.

Ancak çoğu zaman piyasada yüklü miktarda açılan pozisyonların tam tersi yönünde fiyatın hareket ettiği ve bu pozisyonların tasfiye edildiği de biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment